no-banner
|

Pošta
sakrobat . 31.07.2020 17:15:54 . . info
předchozí vlákno-filtr vlákno-strom
Re: Videostřih
Fifa (31.07.2020 17:04:08):

Zapomněl jsem napsat, že mám W7.

Pošta
Fifa . 31.07.2020 17:04:08 . . info
Re: Videostřih
sakrobat (31.07.2020 16:54:54): https://www.howtogeek.com/355524/how-to-use-windows-10s-hidden-video-editor/

Pošta
sakrobat . 31.07.2020 16:54:54 . . info
vlákno-filtr vlákno-strom
Videostřih
Doporučte prosím někdo malý superjednoduchý viruprostý nástroj na střih videa. Potřebuju akorát vyházet nepotřebné části z dlouhých videí, jinak nic. Nechci naslepo instalovat neznámé softy, které budou zbytečně složité a zaberou moc času, než se v nich zorientuju.

Pošta
pad . 30.07.2020 11:50:00 . . www . info
Re: Coronavirus
DNA (30.07.2020 10:31:33): Soudíš něco o čem zřejmě víš kulový. Určitě to není paušálně. Má drahá paní učí na gymplu (matika, deskriptiva) a je nejspíš jedna z těch co má děti a učení fakt ráda. I ona samozřejmě vidí klesající úroveň "kvality dětí". Dětí je málo, škol moc a tak se na "lepší" školy dostávají i ti, kteří tam nemají co dělat. Na druhou stranu o to víc radosti jí přinášejí ti šikovní.
A ano, i ona k tomu jede nějaké projekty. Jenže ty dělá obyčejně doma ve svém volném čase s tím, že snad dávají smysl .... a některé občas i smysl dávají. A i příprava na normální výuku ji bere dost času mimo školu.
Ono to zkrátka všechno souvisí s tím, co napsal Monobrut ....

Pošta
pad . 30.07.2020 11:45:55 . . www . info
MomoBrut (28.07.2020 13:46:55): Hmm, tak to je právě to, že povolila ta "stavidla komise".
Jenže já mám pocit, že je to poslední dobou všude. Spousta lidí (a já mám teď zkušenost s řemeslníky v bytě) věci nedomýšlí. A to bys u nich mohl stát a furt jim říkat "svá moudra" a být za debila. Bohužel pokud to neuděláš, tak výsledek je ten, že něco pokazí.
Typicky - včera truhláři řezali díru do kuch. pracovní desky ... jen "kopyto" na zkoušku, obyč. lamino. Řezali řezali, dva ji drželi na koncích, třetí uprostřed řezal. Koukám na to, mám jim to říct, nemám ... deska se prohýbala jednak vlastní vahou, jednak tím jak do ní řemeslník tlačil "šukačku". Deska délka cca 2,5m, díra vprostřed pro varnou desku, takže po stranách prakticky nic nezbylo. Říkám si, tvl, to snad vidí, že to nemůže dobře dopadnout ... neviděli ... deska v naprosto očekávatelnou chvíli praskla a padající kus udělal zásek do cca 3 dny staré podlahové krytiny. Mají štěstí, že materiál ještě mám a jsou to jen jednotlivé vinilové lamely, takže půjde vyměnit. Ale další zbytečné sra..í. A buď si jist, že jsem jim dal na zakrytí podlahy kartony, kusy lina ... použili je? Ne. Jejich boj ale moje nervy smajl
Trochu jsem odbočil, ale asi ne zas tak moc smajl

Pošta
DNA . 30.07.2020 10:31:33 . . info
MomoBrut (28.07.2020 13:46:55): A pracovníkům ve školství to bohužel vyhovuje. Dají ještě méně snahy do pořádné výuky, aspoň mají více času na vlastní projekty a kecy o podfinancování sektoru.
Pak takový "učitel" povýší a už se jede v zaběhnutých kolejích a nikomu to nepřijde divné.

Pošta
MomoBrut . 28.07.2020 13:50:07 . . www . info
MomoBrut (28.07.2020 13:46:55): Z tohoto marasmu není cesty ven. Ví se to už minimálně 15 let ... On je to totiž záměr, víme. smajl

Pošta
MomoBrut . 28.07.2020 13:46:55 . . www . info
pad (28.07.2020 13:21:47): Omyl chlape, pokud jsou stavidla příliš vysoko, tedy tam, kde mají být, příjde befel z děkanátu, že mají klesnout ... Není přece možné, abysme vyhodili půlku lidí u SZZ. Realita je opravdu tvrdá. smajl Vyhodit od začátku studia nejdou, to by bylo málo peněz, je třeba myslet politicky, víme ... smajl

Pošta
pad . 28.07.2020 13:21:47 . . www . info
MomoBrut (27.07.2020 12:47:57): To, co popisuješ, vypadá dost děsivě. Tak hlavně aby nepovolila "stavidla" komise. Že k tomu takto laxně přistupují je celkem jejich věc ... horší by bylo, kdyby to stačilo. Za rok mě čeká nástup synka na VŠ, tak jsem zvědav, zda tuhle tendenci postřehnu smajl

Pošta
sakrobat . 28.07.2020 12:53:46 . . info
sakrobat (22.07.2020 23:11:00): Do EU jsme vstupovali pod heslem svoboda a prosperita. Dnes je jejím heslem spíše útlak a bída ...

Na dfensovi je k tomu dobrý článek
http://dfens-cz.com/kazda-miliarda-z-fondu-obnovy-eu-je-jedna-zelena-mafie-a-nase-zkaza/

Upozorňuje na fakt, který mi unikl, a sice, že 2/3 ze stamiliard EUR má být „investováno“ výhradně do „uhlíkově neutrální ekonomiky“.

Takže nejen zvýšení zadlužení a vznik dluhové unie. Ale i ostrý rozjezd nového zeleného údělu. Prostě útlak a bída.

Pošta
tompe . 27.07.2020 23:34:19 . . www . info
tompe (22.07.2020 23:25:03): Cena zlata vystoupala na devítileté maximum 1 868 $
ČNB začala náhle nakupovat zlato, které kdysi odvrhla. Cena nás nezajímá, říká.
Šikovní borci, když byla cena zlata nejníže tak *píp* Tošovský většinu prodal, no a teď zas nakupují v nejvhodnější době smajl

Pošta
CORA . 27.07.2020 20:36:19 . . info
MomoBrut (27.07.2020 08:52:12):
kdybych to neviděl na vlastní oči tak bych to asi bral na lehkou váhu... bude to průser smajl

Pošta
romus . 27.07.2020 17:49:45 . . info
Re: Personal coaxial heli
romus (25.07.2020 20:47:27): Teraz bude uhol nábehu 13 stup. aj na hornom rotore:
https://www.youtube.com/watch?v=eZ0R9rnCuzc

Pošta
sakrobat . 27.07.2020 13:50:08 . . info
MomoBrut (27.07.2020 12:47:57): praxí se akorát naučí opakovat něco, co už se historicky umí, jen opakuje jako vopice ... takové lidi opravdu nepotřebujeme.

Pro většinu to asi platí. Ale to zas tak moc nevadí, protože většina stejně jen prodává, používá nebo servisuje zařízení nebo sw, který vymysleli talentovanější. A schopný se nakonec naučí učit se sám a ti budou obor posouvat dopředu.

To mluvím o technických povoláních. U lékařů je to pochopitelně problém, pokud ze školy vyleze dutý a bez schopnosti se učit. Doufám, že se tak neděje smajl

Pošta
geo . 27.07.2020 13:46:17 . . info
MomoBrut (27.07.2020 12:47:57): ... takové lidi opravdu nepotřebujeme.
Je tu očividne skupina ľudí, ktorej práve takíto vyhovujú.
Ale samozrejme viem, ako si to myslel a súhlasím s Tebou.

Pošta
MomoBrut . 27.07.2020 12:47:57 . . www . info
sakrobat (27.07.2020 12:06:10): Jedinec, který neumí číst text, nechápe psané slovo, neumí extrahovat a třídit informaci, téměř nikdy nepřesáhne svůj krátký stín, praxí se akorát naučí opakovat něco, co už se historicky umí, jen opakuje jako vopice ... takové lidi opravdu nepotřebujeme. smajl

Pošta
sakrobat . 27.07.2020 12:06:10 . . info
ika (27.07.2020 10:31:25):

Ta inkluze a jiné levičácké hlouposti je horší, než co popisuje Momobrut. Že studenti neumí přečíst delší text z knihy je asi celosvětová záležitost způsobená internetem. To nás, západní civilizaci, v celosvětové konkurenci neohrožuje. A schopní lidé se potřebné věci doučí v praxi, protože informace jsou snadno dostupné, tady je internet přínosem.

Inkluze, přijímání na základě barvy kůže a pohlaví, démonizace meritokracie, to je to, co nás ohrožuje a udělá z nás čínskou kolonii.

Btw. v posledních týdnech je v USA velkým hitem rušení zkoušek a hodnocení vůbec, protože rasismus. Když to barevným nejde, tak je to rasistické, to je přece jasný důkaz.

Pošta
ika . 27.07.2020 10:31:25 . . info
SH (27.07.2020 10:16:40): nejspise se uz nic zasadniho nezmeni. Na SŠ jsou jiz delsi dobu ti "poruchovi" (rozumej ve vetsine pripadu nevychovani), kteri maji na vypracovani 25% az 100% navic.
Leda ze by ty procenta navic napadlo nejakeho "inkluzistu" zavest na VŠ. To by potom treba takovy inkludovany lekar mel na operaci o 100% vice casu nez obycejny.

Pošta
SH . 27.07.2020 10:16:40 . . www . info
MomoBrut (27.07.2020 08:52:12): tohle začíná už na ZŠ s "inkluzí"... až ti inkludovaní dorazí na VŠ to bude teprve hukot.

Pošta
MomoBrut . 27.07.2020 08:55:52 . . www . info
MomoBrut (27.07.2020 08:52:12): A jen doplním, na SZZ v současné době není problém, když neprojde 1/3 až 1/2 lidí na komisi. Další problém je ten, že na náhradní termín se ani moc neučí, spousta z nich to neudělá ani na druhý pokus. Tendence je spíše narůstající.

Pošta
MomoBrut . 27.07.2020 08:52:12 . . www . info
ika (27.07.2020 08:41:16): Celkem si popsal situaci. Mohl bych o tom napsat statě ...
Za dob mého studia se ještě studovalo z knih, protože skripta nebyla. Pak se studovalo hlavně ze skript, knihu už nikdo neotevřel. Nyní je to tak, že skripta nikdo nečte, pokud se na zkoušku vůbec učí (slovo studium bych vůbec nepoužil), tak pouze z výňatků někým jiným připravených odpovědí na otázky nebo témata zkoušky, mají na to sharing servery. Studenti (pokud tak vůbec jdou nazvat), ztrácejí schopnost číst text delší než opravdu jen pár vět, nedokážou se soustředit, nevnímají informace v textu ...
Navíc ty někým připravené odpovědi jsou velmi často špatně, studenty nezajímá, odkud text pochází, že by se zajímali o zdroje (humor), tak to ani náhodou, hlavně to musí být ke stažení a zdarma.

Naše zítřky nejsou světlé. To mi věřte.

Pošta
ika . 27.07.2020 08:41:16 . . info
CORA (26.07.2020 23:31:17): no ja jsem na stare kolena se dal uz tak pred vice nez 10 lety take na dalsi studia. Slozitost bych srovnal s drivejsi maturitou na stredni skole.
Tak nejak jsem to odchodil, ale na statnice jsem se opravdu pripravil peclive - vubec bych si nedovolil tam je tak prijit jako nekteri.. Byly tam nektere mladice, ktere mely v prubehu same 1. A u te nejambicioznejsi co "jela" na cerveny diplom se stal zadrhel: pul diplomy opsane, takze F a statnice se u ni jaksi nekonaly (mozne nekdy pozdeji, to jsem nezjistoval, bylo mi to fuk).

Statnicove otazky jsme dopredu rozdelili a kazdy vypracoval cast. Kdyz jsem videl, co mi prislo od ostatnich, tak jsem to proste vyhodil a udelal si to sam. A toto je presne ten problem dnesni doby: odflaknout uplne vsechno, i to, co by melo byt poradne.

Pošta
pprecek . 27.07.2020 00:29:20 . . info
CORA (26.07.2020 21:13:56):
Akorat bude blby, kdyz jim vyjde, ze pocet vylecenych je vetsi nez celkovy pocet nakazenych od zacatku epidemie
v poho, JIPky jsou po jarním lockdownu prázdné, tak léčí do zásoby

Pošta
zdzd . 26.07.2020 23:53:27 . . www . info
sakrobat (26.07.2020 23:05:40): Vrátil bych se k tomu, sem dal novfra:

Jaké další fakulty v tomto roce vznikly?

V roce 1953 byla původní pražská lékařská fakulta, jejíž kořeny sahají až k založení univerzity Karlem IV., rozdělena na tři samostatné, naprosto rovnocenné, avšak jinak orientované fakulty – Fakultu všeobecného lékařství, Fakultu dětského lékařství a Lékařskou fakultu hygienickou. Důvody rozdělení jistě vycházely z dobové situace, včetně snahy kopírovat sovětské vzory již v pregraduální výuce.

Zasazeno do kontextu roku 1953, sovětského vzoru a toho že se tam tehdy, stejně jako dnes, nikdy nic nedělo bez požadavku a návaznosti na armádu je důvod a zaměření studia hygieny a epidemiologie celkem jasné...

Pošta
CORA . 26.07.2020 23:34:25 . . info
CORA (26.07.2020 23:31:17):
když jsem dělal první VŠ (VUT v Brně) tak jsme to taky ojebávali co to šlo, ale každej se to nakonec naučil... někdy sice na Xtý pokus, ale aby se na zkoušku člověk nepřipravil vůbec nehrozilo...

Pošta
CORA . 26.07.2020 23:31:17 . . info
sakrobat (26.07.2020 23:05:40):
má pravdu předsedo...
na stará kolena jsem se dal na studium na UK a ke zkoušce z fyziologie se mnou přišla mládež plusmínus kolem těch 20ti. Zkouší profesor mého věku, nedovolil jsem si se to prostě nenaučit a dal za 1... mládež tomu nedala ani to že by si to přečetla a šla na zkoušku... vyletěli první 3 a čtvrtého profesor “dotlačil” na asi pátou záchytnou otázku na trojku. Šílený... smajl

Pošta
sakrobat . 26.07.2020 23:05:40 . . info
novfra (26.07.2020 20:35:01): A stále si myslím, že snížení nároků na vzdělání je cesta do pekel.

Já si právě myslím, že nejde o snížení nároků na vzdělání. Teď to na hygienických stanicích nejspíš mastí bakaláři, kteří vystudovali lehce příbuzné obory. Ještě nedávno jsme měli hlavní hygieničku bez příslušného vzdělání. Člověk, který hygienu přímo vystudoval, bude výrazným zlepšením.

A není nutné ani možné, aby každou pozici zastával megaodborník. Na většinu pozic bude stačit hygienický bakalář. Ti ambicioznější si udějí magistra a ti nejschopnější si přímo na lékařské fakultě dodělají toho MUDra. To je normální hierarchie. V automobilce taky nekonstruují pouze majitelé titulu PhD.

Pošta
sakrobat . 26.07.2020 22:57:33 . . info
CORA (26.07.2020 21:13:56): a něco z diskuz

Mne rozesmála hláška
Vojtěch večer na tiskovce oznámí spuštění "chytré statistiky". smajl

Pošta
SH . 26.07.2020 22:46:37 . . www . info
novfra (26.07.2020 19:33:56):Jako snížit nároky na studium, aby bylo více odborníků? To vypadá jako nějaký protimluv.
A stále si myslím, že snížení nároků na vzdělání je cesta do pekel.

Asi v posledních letech jsi byl někde mimo tento absurdistán anebo v okolí nemáš žádné děcka... tento model snižování nároků se praktikuje už několik let.
hodně studentů propadlo u maturity? - zjednodušíme maturity...
VŠ je placena od studenta... tak vezmeme všechny a nějak je protlačíme, případně uděláme obory o ničem (gendeer studia, montánní turistika (=průvodce po štolách a jeskyních) na VŠB a pod.) ... bude víc peněz pro danou VŠ
z EU přijde doporučení, že 20% lidí by mělo mít VŠ vzdělání... jak to udělat když není tolik chytrých? - snížíme nároky...

A tak v kase v Lidlu sedí Ing. něčeho...

Pošta
graup15 . 26.07.2020 22:19:41 . . www . info
CORA (26.07.2020 21:56:30):
To jses jeste optimista.
Podle mne uz se zdejchlo par miliard.

|
© 2010 Ludvík Novotný