no-banner
|

Pošta
M.C.L. . 07.01.2017 11:52:55 . . www . info
předchozí vlákno-strom
Re: Tornádo 11
pad (06.01.2017 21:24:38): Pánové moc děkuji za rady smajl !!!

Pošta
pad . 06.01.2017 21:24:38 . . www . info
předchozí vlákno-strom
M.C.L. (05.01.2017 18:20:04): Pořád stejně smajl .... 3m77 a izolačka, elevony tvrdší, ale lehká balza 4mm, standard nebo trochu menší serva a 4x NiMh do čumáku smajl. Smrk jako výztuha je skutečně nesmysl. Petrovo tyčky 2mm jsou spíše do klidu, já preferuji trubku. Ale koukám, že odkaz vede na můj web a tedy můj popis, takže tam to vše máš smajl

Pošta
PeB . 06.01.2017 06:32:33 . . info
předchozí vlákno-strom
M.C.L. (05.01.2017 18:20:04):
Určitě nahradit smrkový nosník. Místo něho laminátovou kulatinu 2mm ze spodní a horní strany proti sobě. Elevony z balzy 3mm v místě páky zpevněno př.1mm. I když se stane že po kontaktu se soupeřem rupnou, dají se na místě opravit fteřiňákem. Doma v klidu je případná výměna za nový kus rychlá. Ty původní jsou docela měkota. Páky do "L" vypilované z duralového úhelníčku. Jsou nezlomitelné. Serva a táhla jsem měl na posledním kombatu ze spodní strany. Z mého pohledu je to lepší.Koncovka táhla, kovová vidlička. Plastové praskají i když je teplo.Většina kontaktů je stejně z horní strany křídla a když tam nic není, není o co přijít. A nakonec váha. Snažit se o co nejmenší váhu. Ve slabších podmínkách velká výhoda oproti ostatním "těžkotonážníkům". Potah sprejem 3M se mi zrovna moc neosvědčil. Nevím kde byla chyba ale stejně se mi i po zažehlení barevná samolepící páska, za krátký čas začala odlepovat. Mě osobně se osvědčil hodně naředěný chemoprém nanesený chlupatým válečkem. Chce to nedávat moc a nevracet se několikrát na jedno místo. No prostě odzkoušet na kousku EPP. Povrchovka normálně barevnou páskou. Serva do Tornáda 11 stačí stand. HS-422. Do Tornáda XX jsem dával HS-82MG.
Možná budou i jiné názory. Takto létal můj poslední exemplář k maximální spokojenosti 3 roky.
No a nakonec je pěkný popis stavby i zde: http://www.rcweb.cz/aktual/111004_tornado_xx.html

LETU ZDAR
P.

Pošta
M.C.L. . 05.01.2017 18:20:04 . . www . info
vlákno-strom
Tornádo 11
Kdybyste dnes stavěli nové samokřídlo Tornádo 11, co byste změnili či udělali jinak a nebo klasika sprej 3M a samolepicí páska na povrchovku jako ze začátku ?

|
© 2010 Ludvík Novotný