reklama
|

Pošta
MartinP . 30.10.2002 08:45:02 . . www . info
předchozí vlákno-filtr vlákno-strom
Re: Software pro CNC
Olafsson:
Já hodlám použít soft od Kellyware je to sice demo, ale vypadá to , že je vymakanej, hlavně nastavování pinů LPT. Používá vstupní soubory HPGL, DXF a další.

Pošta
Olafsson . 30.10.2002 05:41:36 . info
h: To zni zajimave, as bude mechanika tak se ozvu smajl)

Pošta
h . 29.10.2002 19:04:11 . . www . info
rocky: Mám to v lispu pro IntelliCAD 2000, www.cadopia.com, kdysi jsem si zaregistroval free verzi. Pokud se dojde do fáze, že bude nějaký použitelný stroj a trochu prozkoumaná logika řezu, tak k tomu přidělám menu a návod a rád poskytnu.
Zkusil jsem to v práci a jede to i v Acadu.

Pošta
kantor . 29.10.2002 12:28:35 . . info
vlákno-filtr vlákno-strom
Re:všichni
Držím Vám palce,až to rozchodite poskytnu frézy/nástroje/na práci!

Pošta
Olafsson . 29.10.2002 10:45:01 . info
Re: CNC machine
qquattro: DIKY, us to pristalo.
T

Pošta
qquattro . 29.10.2002 10:36:47 . . www . info
Olafsson: uz to letiii . Q

Pošta
Olafsson . 29.10.2002 10:28:36 . info
qquattro: Mohl by jsi me je mailnout!! Chci
si udelat predstavu jak to vypada a popripade vymislet nake chytre otasky pro tebe smajl)
Diky
Tomas

Pošta
qquattro . 29.10.2002 08:35:08 . . www . info
petrs Olafsson: jak jsem slibil tak mam tady tyto IO : L298N, MP4501, SLA9030, L6506 a L6510. Je to pro rizeni krokovych motoru vcetne vykonovych casti.... Kdyztak mam i datasheety. Q

Pošta
MartinP . 28.10.2002 22:36:09 . . www . info
Elektronika&software
Prosím o:
1. někoho kdo má již za sebou prolízání stránek s CNC na netu o radu jak vyřešit elektroniku pro ovládání krokových motorů u CNC frézky a řezačky polystyrenu.
2. Dále by mě zajímalo jakým způsobem komunikuje program s frézkou, zda je nutné mít speciální zapojení pro ten daný program.
3. kde se dá sehnat soft "PREDATOR"
Kdo by něco měl mohu mu poskytnout další sebrané podklady pro stavbu.
Díky

Pošta
rocky . 28.10.2002 06:40:31 . . info
h: to sa mi velmi paci. Napisat ovladaci program pre riadenie motorov nie je taky problem.
Ale ked treba spojit suradnice splajnami, potom urobit ubratie o hrubku potahu a potom si este niekto vymysli ze chce odlahcit profil
tak ako to tu spominal VAP tak to znamena urobit slusny graficky interfeace.
Preto myslienka nakreslenia v ACADe a nasledny export po urcitom kroku sa mi zda ako najvyhodnejsi.
Mozes zverejnit tvoj "prográmek v lispu"?

Pošta
Olafsson . 27.10.2002 22:50:51 . info
Re: CNC frézka nebo řezačka polystyrénu?
MichalDusek: To zni velice zajimave, jak unyverzalni je prispusobeni ruznym mechanykam??
Tomas

Pošta
n.a . 26.10.2002 18:44:20 . . info
qquattro: Já bych taky potřeboval řezačku na PS.Můžu do party?Možná zvládnu některé mech.díly.

Pošta
h . 26.10.2002 18:04:36 . . www . info
Olafsson: Mám prográmek v lispu, který chodí po křivce, nebo po několika (musíš je ukazovat) a sype body do souboru, třeba po 0,1mm. Asi bych to dal dohromady, aby se daly namalovat dvě křivky v prostoru a ukazováním na ně generovat program na řezání po oba suporty tak aby byly body synchronizované pro obě strany. Ten soubor potom už stačí načíst do programu pro řízení a jet po těch bodech. Je to amatérismus, ale mě by to stačilo. Ale na tu elektroniku si netroufám, i když jsem si kdysi udělal plotříček z merkuru ovládaný z PC smajl.

Pošta
Olafsson . 26.10.2002 09:40:33 . info
Software pro CNC
Jaky soft pouzivate ci hodlate pouzit??
pro rezani dratem ale i pro malou frezu.
A jde se da sehnat.
Tomas

Pošta
Mamavra . 26.10.2002 09:30:39 . . www . info
VW: Ja sa len pýtam... A čo tak vyvinúť interface, urobiť stavebnicu s tým, že motory a mechaniku si zoženie, resp. urobí každý sám. Bol by záujem, nie?

Pošta
Bart . 25.10.2002 14:05:23 . . info
qquattro: Ja rozhodne do CNC frezky taky pujdu, jen jsem chtel zacit s rezackou polystyren protoze me pripada jednodussi po mechanicke strance.

Pošta
qquattro . 25.10.2002 13:29:53 . . www . info
petrs: budes delat CNC vyrezavacku ??? jestli jeste nemas udelanou elektroniku a zvladnes HW, tak bych ji udelal (elektroniku) a SW pro ovladani... Q

Pošta
qquattro . 25.10.2002 11:28:06 . . www . info
petrs: Zdroj pry maka bezvadne. S elektronikou nevim nevim, mozna kdyby byl vetsi zajem. Ted delam na UDP30, digitalni otackomer s servotesterem, registracni program mincovniku s vyhodnocovanim, programuji PSIONy, rozbil se mi programator, tak si vymyslim svuj, a obcas musim take delat na modelarine. (Vcera jsem chtel na moskitu natahnout remen na nahon zadni vrtulky a nejak praskl....) tak Ti nevim .... Q

Pošta
petrs . 25.10.2002 10:08:15 . . www . info
qquattro: Uz jsi zacal vyvijet elektroniku smajl. BTW: nevis jestli chodi Martinovi ten zdroj ?

Pošta
qquattro . 25.10.2002 09:51:36 . . www . info
VW: jeste bych dodal, ze se daji pouzit i vykonove IO pro krokove motory (mam jich doma spousty)... Q

Pošta
rocky . 25.10.2002 07:50:31 . . info
All Ak sa mozem pochvalit tak aj ja som si vyrobil este v roku 1994 CNC rezacku.
Povodne to malo byt pre Susteka z Trencina ale 10000Sk sa mu zdalo vela tak si kupil za 100k Sk.
Horizontalna mechanika bola zo starych tlaciarni:krokovy motor+ozubeny remen+3chodova zavitova tyc.
Vertikalna mechanika bola z pohonu hlavicky asi 8" disketovej mechaniky, ale tam bol velky krok tak tam bola prerobena povodna zavitova tyc na obycajnu M16x0.75. Vo vertikalnej rovine to preto malo maly rozsah, asi iba 6cm, v horizontalnej asi 35cm. Krokove motory boli pouzite povodne z tych mechanik. Budenie motorov som sa snazil urobit nejake sofistikovanejsie, ved som bol na konzultaciach aj u stareho Kalasa na EF v Ba, ale nakonec som skoncil pri najjednoduchsom budeni pomocou odporov a vysieho napatia. Odpory boli ziskanie z 800W drotovych spiral na keramickej tycke. Riadenie bolo velmi jednoduche , koncove tranzistory boli cez prislusne posilnovacie tranzistory budene priamo bitmi z LPT portu PC. Inicializovane to bolo pomocou koncakov. Ovladaci program bol napisany este vtedy modernym objektovym programovanim v Turbo Vision. Program dokazal nacitat suradnice z dat suboru, podla zadanej sirky korenoveho a koncoveho profilu prelozil pomocou splajnov suradnice. Pomocou jednoducheho interpolacneho algoritmu si napocital pohyby motorov a vysledok boli data posielane priamo na datovy a riadiaci pirt LPT. Bolo treba dorobit ubratie z profilu o hrubku potahu a dalsie veci. K tomu som sa uz nedostal a teraz to zapadava prachom v skatuli. A este to malo aj tyristorovu regulaciu napatia na odporovy drot. Hodnota sa zadavala z PC, uhol otvorenia bol generovany pomocou 8253.

Pošta
VW . 25.10.2002 07:48:25 . . www . info
Mamavra: Interface z tiskárny ? Žertuješ ? Bez připojené hlavy, všemožných koncových spínačů a počátečního resetu tiskárny, kdy tato jede do krajní polohy atd., to nerozchodíš. Přesné polohování, rychlost, nemožnost vracení jedné z os (papíru) atd. - je ti to na nic. Z tiskárny můžeš použít tak akorát nějaké ty kondíky, konektory, motory (možná), některé mechanické díly (možná) a z některých typů třeba zdrojovou část.

Pošta
Mamavra . 24.10.2002 19:29:03 . . www . info
All: Prezraďte mi, je potrebný extra interface, alebo by sa dal využiť z tlačiarní? Mám k dispozícii Manesman MT60. Tá elektronika ma odradzuje, mohol by som vymeniť za motory, resp. iné veci z tých tlačiarní...

Pošta
Olafsson . 24.10.2002 16:55:21 . info
VAP: No to je dobry ty si klidne neco takovyho zdastlys a nam o tom nic nereknes smajl)
Dobra prace
MVH Tomas

Pošta
Pardál . 24.10.2002 16:26:34 . . info
Re: CNC dily
Olafsson:
Už jsem se díval, myslím, že by to mělo jít. Tak směle do toho. smajl

Pošta
Bart . 24.10.2002 15:55:22 . . info
Re: Linearni loziska
filda: Ja si myslim ze ne, zkus se podivat napriklad na kluzna loziska, ktera by bohate stacila. Maji tam i kompletni cenik.

Pošta
filda . 24.10.2002 15:22:10 . info
Re: Linearni loziska
Bart:
Tohle jsou krasne veci na opravdu profi zarizeni. Myslim, ze cena je na domu astronomicka.

2all: Co takhle anketu sem, kolik jsme ochotni dat za takove zarizeni ??

Pošta
VAP . 24.10.2002 15:19:51 . . info
CNC machine
Pred nedavnem jsem neco z odpadu udelal. Juknete sem.
Bohuzel jelikoz je to z odpadu, tak to pujde jen tezko opakovat, ale muze to byt inspirace.

Pošta
Bart . 24.10.2002 13:58:22 . . info
Linearni loziska
Co rikate temto linearnim loziskum staci nejaka hlazenka a je to.

Pošta
Olafsson . 24.10.2002 13:57:44 . info
Re: CNC dily
Pardál: Poslal jsem ti par fotek na email.
at vydis scim chci zapasit.
Tomas

|
© 2010 Ludvík Novotný