reklama
|

Pošta
Tecmec . 13.11.2019 12:44:12 . . info
vlákno-filtr vlákno-strom
náhled
F1A Liptov plánek od firmy Rawa
Zdravím, nemáte někdo prosím Vás na prodej/zapůjčení plán modelu F1A Liptov od firmy Rawa. Plánek byl s podrobným popisem, včetně výkresu háčku. V časopise Modelář vyšla stručná verze v čísle 5/91.
Už jsem kontaktoval pana Leopolda Walka i pana Ivana Tregéra ale bohužel ani jeden nemá plánek k dispozici.
Díky moc, třeba se někdo najde kdo má plán k dispozici.

Pošta
sharkmouth . 25.10.2019 19:42:10 . . info
předchozí vlákno-filtr vlákno-strom
náhled náhled náhled
náhled
Re: F1G
trenér F1D (24.09.2019 19:36:17): Rozlet MS trochu větších gumáčků: https://www.youtube.com/watch?v=o_t28_rxKX8
A nějaké fotky z MaxMena, monotypová soutěž Stěpanových zákazníků smajl

Pošta
sharkmouth . 22.10.2019 23:30:22 . . info
Re: Pohonná guma pro pokojáčka
trenér F1D (22.10.2019 09:09:54): Tak objednat si menší množství gumy o menším průřezu z uvedené adresy vyjde finančně stejně, jako si tady koupit 1/8 gumu od Hořejšího a k tomu ještě kvalitní řezačku. Pošta z USA je poněkud drahá... smajl

Pošta
trenér F1D . 22.10.2019 09:09:54 . . info
zz (22.10.2019 06:41:07): Ta informace o možnosti objednání gumy od výrobce. a ukládám si do PC. nicméně potřeba je toho na pokojáčka opravdu trochu. Podívám se co tady mám nařezáno z dřívější doby a pošlu. Jirka Kalina už toho moc nemá, a špatně chodí.
Zavolej mi na 737164138, a nějakou slabší gumičku domluvíme. smajl
Já jsem si dal teď zákaz nějakou gumu kupovat, mám tady několik kg a musím ji nejprve vylítat na F1G. Nebo bych to za čas mohl úplně vyhodit, guma ty dobrý vlastnosti nebude mít taky porád věčně. Teď lítám na gumu z roku 1999, a zatím je ještě dobrá, ale - jak dlouho??? smajl smajl

Pošta
zz . 22.10.2019 06:41:07 . . www . info
jeremi (21.10.2019 20:21:51): Nějaké gumy jsou tady: https://www.faimodelsupply.com/product-category/tan-super-sport-rubber/

Nebo Pan Kalina (inzerát Volný let).

Pošta
jeremi . 21.10.2019 20:21:51 . . www . info
Pohonná guma pro pokojáčka
Už od malička pozvolna vnoučkovi ukazuji modelařinu a zatím ho nejvíce zaujal pokojáček, který jsem po dlouhé době "ulepil" ze zbytků balsy, co jsem doma našel. Je to Prcek dle plánku v Modeláři 5/85. Nemůžu ale sehnat pohonnou gumu 1x1, mám tam jedno vlákno 3x1 a to není ono. Pokud by někdo poradil, kde tu gumu sehnat či mi jí nějaký ten metřík přenechal (samozřejmě vše zaplatím), tak bych byl moc rád.
Přidávám jedno video, s tou gumou to létá a stoupá zbytečně rychle, ještě bych si pohrál s vrtulí (ta je opravdu nastavená od oko a je to vidět na vibraci při letu) a to by bylo, abych se v té malé místnosti nedostal někam k jedné minutě.
Jinak balsa co dům dal, potah malířská zakrývací folie lepená zředěným Chemoprenem, hmotnost modelu 1,3 gr a svazku 0,44 gr.
https://youtu.be/IoLqjvOiWWM
Předem děkuji

Pošta
MarOndBud . 15.10.2019 20:22:37 . . info
Re: MČR 2019 F1G, H, J Moravská Třebová
Patrik_C (15.10.2019 17:50:36): Zravím,
děkuji Patriku za uspořádání dvou MĆR v tomto roce, byla to úmorná, ale výborně odvedená práce.

Nicméně v tom rozlítavacím hovnu už šlapeme a tudíž rozmazáváme ho dlouho. Čekal jsem, že mne někdo utře s poznámkou, ať si přečtu Sportovní řád leteckých modelářů, zejména článek 7.2.4. .

Tak pokud mám toto pravidlo nevyhovuje, tak proč místo toho není jiné?

Pošta
sharkmouth . 15.10.2019 17:55:59 . . info
Patrik_C (15.10.2019 17:50:36): No, to už se stalo. Promiň, Patriku.

Pošta
Patrik_C . 15.10.2019 17:50:36 . . info
sharkmouth (15.10.2019 17:41:04): Hoši, čím víc budete to hovno rozmazávat, tím víc bude smrdět...

Pošta
sharkmouth . 15.10.2019 17:41:04 . . info
MarOndBud (15.10.2019 08:01:26): Však už to tu bylo, v debatě o rozletech na Middle Wallop, a o pár příspěvků níž jsem dával odkaz: http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom1.php?idforum=27&potec=1391756&hledej=&ob ...

Hele, on je to i smysl toho, proč jsem to napsal. To, co bylo v Třebové, byla prostě cochcárna, byť svým způsobem "dobrovolná". Znovu důrazně podotýkám, že od nás soutěžících, nikoli od pořadatele! Prostě jsme se nepostarali o část dohodnutého.
Drobnost, na konečné výsledky vliv nejspíš neměla, ale když začneme s takovými drobnostmi, dojdeme jednou k tomu, že si každý soutěžící uspořádá rozlet kdy chce a jak chce smajl
Je otázka, zda je nějaký návrh a úprava potřeba. Rozlet je rozlet, v pravidlech jasně daný, podmínky v Třebové nebyly takové, že by se letět nedal.

Nicméně jsem rád, že jsem se v souvislosti s tím mlácením konečně dozvěděl:

kdy a jak jsem na soutěžích podváděl smajl
jak a kde si připisuji maxima smajl
jaké okolnosti k takovým domněnkám některé soupeře vedou smajl
kolik procent je pět z devíti smajl (prej patnáct) smajl
něco o teorii letu v turbulentním a větrném ovzduší smajl
komu jsem kdy rozšlápnul bábovičku smajl
jak ošklivá může být andropauza smajl
a spoustu dalších zajímavých věcí smajl smajl smajl

Pošta
MarOndBud . 15.10.2019 08:01:26 . . info
sharkmouth (14.10.2019 22:28:56): Zdravím pánové,
nechci Vám skákat do mlácení cepy do prázdné slámy, ale nemůžete čerpat svůj volný čas debatou o možných způsobech rozletu a následným podání návrhu na úpravu pravidel, byť jenom národní omezení pro naše soutěže?

Pošta
sharkmouth . 14.10.2019 22:28:56 . . info
Zacatecnik (14.10.2019 20:42:53): Nebuď tak chytlavej, Michale smajl
Taky máš mail.

Na sobotu se předpověď větru změnila po ploše k hangárům, na neděli do olší. Tak musíme vymyslet nějaký způsob skopávání před, nebo za nimi smajl smajl smajl

MiKo: https://fototereba.rajce.idnes.cz/MCR_2019_F1G%2C_H%2C_J_Moravska_Trebova/#1_.jpg No to je strašný! Vsadím se, že právě tohle příšerný gastronomický prorno si tam každej dává, právě kvůli tomu názvu smajl

Pošta
Zacatecnik . 14.10.2019 20:42:53 . . info
Zacatecnik (14.10.2019 20:36:36): Sakra objevila se jen polovina co jsem napsal. Tedy, já už se k tomu opravdu dál vyjadřovat nebudu. Jsem otrávený, znavený, znechucený, ba přímo nasraný. Nechci už si kazit další čas. Co jsem ti chtěl říct, máš v mailu. Přeber si to jak chceš. No jak píšeš, frčíme dál, zda v tom vlaku budu sedět, si chci rozmyslet až vychladnu. Možná se potkáme v Panenčáku, tam si to můžeme ještě vyříkat, ale opravdu nerad už bych se nějak hádal...

Pošta
Zacatecnik . 14.10.2019 20:36:36 . . info
sharkmouth (14.10.2019 20:28:02):
Do kaktusů jsem dělával, teď už jen pár kousků pro vzpomínky

Pošta
sharkmouth . 14.10.2019 20:28:02 . . info
Zacatecnik (14.10.2019 19:28:16): Si to zase bereš nějak moc osobně, Michale smajl
Stoprocentní jistota lesa nebyla, Martin Polák v něm za čtyřiapůl minuty letu nebyl, a to foukalo víc, stoprocentní jistota že se nerozhodne taky nebyla, já bych tři nejspíš nedal, Tomáš taky ne.
Ani omylem nebyly podmínky tak strašné, aby se nedalo letět na tři. Sám musíš vědět, jak je to s tím skopávaným rozletem u F-1B, což jsem se před chvílí dozvěděl od šéftrenéra, tak mě teď o to víc překvapuje takový návrh.

Já si pořád myslím, že jsme alespoň měli udělat společnou fotku ve čtyřech, nebo tak něco, protože si to všichni plní zasloužili. Raději bych viděl ve VL takovou fotku, než nás tři s pohárama.

Ono je totiž potřeba také přemýšlet, zda to co je "napsáno" také povede ke kýženému cíli. smajl smajl smajl Tak tohle je bomba, to si zapamatuju smajl To se bude hodit i v jiných situacích. Jen nevím, jestli to případná protistrana bude akceptovat smajl

Ale vždyť to není pořád dokola! Organizace byla perfektní, pravidla jsme nedodrželi my soutěžící.
Hořice myslíš to, jak jste na mě čekali s druhým rozletem, páč dva lidi s dalekohledem mě poslali o kilometr dál, než éro padalo? No, já ani nevím, zda byl druhý rozlet vyhlášen, ale kdybyste nečekali, skousnul bych to a alespoň bych pak nesundaval éro ze stromu smajl Resp. byl jsem překvapený, že čekáte, počítal jsem s tím, že soutěž skončila.

Hele, v pohodě, nemá smysl se dohadovat, je to za námi, jedeme dál. Hlavně to pořád neber tak osobně, nepiš jak skončíš, až zjistíš, jak se na soutěžích podvádí atd. To bych se pak musel zeptat, proč děláš jiné věci, když se v tom oboru odehrávají takové věci, jako se odehrávají... smajl
Taky se chci setkat s podobně postiženými, polítat si, proběhnout se, podívat do jiných krajů smajl Šestistovka potěší, vítězství taky, klobása jakbysmet smajl , večer ve dvou na penzionu je bez debat smajl Nemá smysl si to kazit handrkováním. Ale příště jedeme na plno smajl

Mimochodem, ty děláš do kaktusů? Se ptám, to není žádná narážka smajl

Pošta
Zacatecnik . 14.10.2019 19:28:16 . . info
sharkmouth (14.10.2019 18:56:40):
"Ten se neodehrál ani podle platných pravidel, ani podle toho, co bylo dohodnuto mezi soutěžícími."
Odečítání "zatrhl" pořadatel, právě aby se dodržela pravidla a řekl to včas. Pokud vím, nikdo výrazně nepřetáhl, všichni tedy dohodu dodrželi.
Nejde o to, zda se někdo bojí o model, zda nechce chodit, či cokoli jiného. jde o to, že za těchto podmínek byla takřka stoprocentní jistota letu do lesa při takřka stoprocentní jistotě, že se stejně nerozhodne. Ono je totiž potřeba také přemýšlet, zda to co je "napsáno" také povede ke kýženému cíli.
Jak bych se tvářil, tak to vím jen já. Nijak.
A to je opravdu vše. Nemám zapotřebí se dohadovat s někým, kdo píše v každé větě něco jiného. V jedné větě perfektní organizace, v druhé nedodržení pravidel. A to stále dokola.
PS Pokud si vzpomenu na letošní Hořice, tak řeči o dodržování pravidel, mi připadají docela směšné.

Pošta
sharkmouth . 14.10.2019 18:56:40 . . info
Zacatecnik (14.10.2019 09:03:41):
1) vůbec netvrdím, že pořadatel nedodržel pravidla. Dodržel je naprosto přesně, a to jsem také napsal.
2) kývli...no jo, kývli...někteří holt mají tupější lokty
3) dohodu jsme nedodrželi. Dohodli jsme se totiž o odčítání času přes minutu, a to se neudálo.
4) holt se mi to v hlavě rozleželo až cestou... smajl

Vůbec nejde o mě, ale je mi líto Tomáše, který se jen přizpůsobil, letět takhle nechtěl, jen se holt nechal přehlasovat. Někdo se prostě nechce dohadovat. A má naprostou pravdu, že na soutěž tohoto formátu takový rozlet nepatří. A já byl příliš unavený, nevyspalý a málo nadržený na opravdový boj, abych tento způsob rozletu odmítnul.

Mimochodem: http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom1.php?idforum=27&potec=1391756&hledej=&ob ...

Jo, měl jsem být proti hned od začátku. On je totiž mezi F-1B a G dost podstatný rozdíl. Béčka mají stejnou plochu a hmotnost, u Géček je plocha značně rozdílná a procentuální rozdíl v nějakých 5-6 gramech hmotnosti je také mnohem vyšší.

Nemám vůbec nic proti vítězi, ani proti druhému, třetímu či čtvrtému. Ono by to při letu na tři minuty nejspíš stejně dopadlo tak, jak to dopadlo. Ale bylo by to mnohem férovější.
Pokud letíš podle pravidel, a někdo holt už nechce chodit pro model nebo se bojí jeho ztráty, letět nemusí, nebo se skopne, je to jeho volba.
Ale nelze někoho nutit, aby letěl mimo pravidla. Schválně, jak by ses tvářil, kdyby kdokoli z nás onu nepříliš podařenou gentlemanskou dohodu nedodržel, a letěl na tři minuty...

No a momentálně jsem dostal malinký pojeb od šéftrenéra, jasně že má pravdu smajl A hlavně mi vysvětlil, jak to je (bylo) se skopávaným rozletem u F-1B, takže...ale nic, raději už nic nepíšu...

Někoho jsem urazil?? Kohopak? Pořadatele určitě ne, ten udělal vše tak, jak měl, však mu to píšu a patří mu velký dík za organizaci a uspořádání soutěže. Soutěžící? Haló, ozvěte se kdo je uražený? smajl Věnuju mu sadu trubiček na křídlo smajl

A jestli je můj výlev trapný nebo ne, nevím, ale pokud alespoň trochu přispěje k tomu, abychom příště létali podle pravidel, splnil účel smajl

Mnohem víc mě mrzí, že vzhledem k dálkovým výšlapům nebyl čas na trochu pokecu, vlastně jsem si ještě pořádně neprohlédnul Peťova elektroptáka, nebo nebyl čas poradit vedle létajícímu mladému Halouskovi, který měl pořád nějaké technické problémy.

Pošta
Zacatecnik . 14.10.2019 09:03:41 . . info
sharkmouth (13.10.2019 17:36:11):
Vzhledem k tomu, že jsem způsob rozletu navrhl, cítím potřebu se k tvému proslovu zde vyjádřit. Ono to jde jedním slovem: lžeš. Ale rozvedu
1) pravidla byla zcela jednoznačně a přesně pořadatelem dodržena. vyhlasil desetiminutový pracovní čas, letový 180s. S tím, že je naše věc zda se zkopneme dříve či ne. Měření času probíhá od vypuštění modelu do jeho přistání, či zmizení za překážkou.
2) Po docela emotivní debatě a vysvětlování jsme se rozešli s tím, že poletíme na minutový deter. V době kdy jsme se rozcházeli na to všichni kývli. Co se dělo u vás nevím, natáčel jsem mimo. Těsně před vyhlášením pracovního času mi Petr potvrdil, že dohoda platí.
3) Nesledoval jsem, ale myslím, že v rámci možnosti nastavení mechanických časovačů, všichni dohodu dodrželi. (v mailu pořadateli dokonce píšeš v jedé větě, že dohoda nebyla dodržena a hned v následující, že ji všichni dodrželi????
4) Při závěrečném nástupu se pořadatel ptal na připomínky či protesty. Nevím, proč jsi místo, u tebe tak oblíbených vulgárních výlevů mimo nástup, připomínku, či protest nevznesl.To co zde nyní předvádíš, je pouze trapným gestem.
Kdysi jsem se vyjádřil, že jestliže létání přestane být zábavou, či zjistím, že se při závodech povádí, zkončím. Nyní o tom velmi přemýšlím.Soutěže v p30a F1G jsou pro mne zábavou, možností setkat se s podobně postiženými. Kazit si je tímto způsobem mne opravdu nebaví. Je jasné, že je úplně jedno zda Švehla lítat bude, či nebude. Po týdnu neštěkne pes. Ale hloupě se handrkovat, či sledovat pokusy o podvod, opravdu není to, co na modelařině vyhledávám.
Toť vše, dále se k tomu vajadřovat nehodlám.
PS Uvědom si, že jsi v jednom výlevu urazil nejen soutěžící, ale, a to halvně pořadatele, který všechna pravidla naprosto přesně dodržel.

Pošta
sharkmouth . 13.10.2019 17:36:11 . . info
MiKo25 (13.10.2019 12:26:31): Dnešní akce se i přes silnější vítr vydařila. Zvláštní poděkování Honzovi Vodičkovi za výraznou pomoc. Honzo Dík smajl

V pohodě, přece tě nenechám vymáchat ve s...čkách smajl

Akce perfekní, pořadatelsky zvládnutá, osobně jsem se však po celonočním přemítání rozhodnul požádat pořadatele o anulování mého výsledku z rozletu. Ten se neodehrál ani podle platných pravidel, ani podle toho, co bylo dohodnuto mezi soutěžícími. Navíc shoda na onom způsobu rozletu byla nejednoznačná, čtvrtý v pořadí ji nechtěl, vlastně jsme stále váhali, jenže jakákoli domluva byla obtížná, i vzhledem k naší rozptýlenosti po ploše... Takovéhle frašky se účastnit nechci smajl
A vůbec nejde o pořadí, udělal bych to i v případě vítězství...

Pošta
MiKo25 . 13.10.2019 12:26:31 . . info
MiKo25 (13.10.2019 12:24:16):
Omlouvám se, chybička se vloudila.

https://fototereba.rajce.idnes.cz/MCR_2019_F1G%2C_H%2C_J_Moravska_Trebova/

Pošta
MiKo25 . 13.10.2019 12:24:16 . . info
MČR 2019 F1G, H, J Moravská Třebová
Jak psal Petr, akce se vydařila, ale díky větru jsem nestíhal fotit. smajl smajl smajl

MČR 2019 F1G, H, J Moravská Třebová

Pošta
Arny . 12.10.2019 21:28:38 . . info

Pošta
Kaczka . 12.10.2019 20:49:33 . . www . info
MČR F1G,H,J 12.10.2019
Dnešní akce se i přes silnější vítr vydařila. Zvláštní poděkování Honzovi Vodičkovi za výraznou pomoc. Honzo Dík smajl.

Pošta
MiKo25 . 29.09.2019 16:26:08 . . info
World CUP F1A, B, C - Všechov 28.9.2019
Pár obrázků smajl smajl smajl ze skvělé akce.

https://fototereba.rajce.idnes.cz/World_CUP_F1A%2C_B%2C_C_-_Vsechov_28.9.2019/

Pošta
trenér F1D . 27.09.2019 18:12:21 . . info
Re: MČR volné modely 2019 juniori
karolvins (26.09.2019 11:48:33): Je to moc hezký, spousta pěknejch fotek. Akorát to natáčení gumy u F1G a P30 el. vrtačkou považuju za strašnou čuňárnu, a diletantství. Dříve jsem za tohle žáky na pokojáčkařských soutěžíchcoby trenér pohlavkoval. Protože práce s gumou a cit pro natáčení se takhle mládež nenaučí. A může je to nechat vrtačkou natáčet jenom instruktor, který o té gumě má pouze minimum znalostí. Jak znám šéftrenéra a Mistra Evropy Honzu Čiháka, ten by je s tou vrtačkou umlátil. Žáka i instruktora.... smajl smajl
Práce s gumou je totiž základ úspěchu při létání s těmito modely.

Pošta
karolvins . 26.09.2019 11:48:33 . . info
MČR volné modely 2019 juniori
Krásne foto s krásnej akcie https://www.facebook.com/pg/MKJuniorKlubUO/photos/?tab=album&album_id=2546998932060952 ...

Pošta
MiKo25 . 25.09.2019 19:43:14 . . info

Pošta
sharkmouth . 24.09.2019 20:12:08 . . info
trenér F1D (24.09.2019 19:36:17): Jo, a cena pro nejlepšího juniora/žáka, cena pro nejstaršího účastníka, cena útěchy za prasklé pero v časovači, cena za návrat do kategorie... smajl

Nejlepší z ČR v Evropě... něco mi to připomíná... v Paříži druhej, a v Holešovicích čtvrtej... smajl smajl smajl

Pošta
trenér F1D . 24.09.2019 19:36:17 . . info
sharkmouth (23.09.2019 20:05:20): To by měla být spíš cena pro nejlepšího z ČR v Evropským poháru ..... smajl smajl smajl smajl smajl

|
© 2010 Ludvík Novotný