reklama
|

Pošta
sharkmouth . 16.07.2020 18:43:27 . . info
předchozí vlákno-filtr vlákno-strom
Re: F1G
Kaczka (16.07.2020 18:21:39): Jo, dík za odpověď. Tak třeba na klasika všech klasik, Artura, se někde pohybuje plán v DXF. Tedy mám pocit, že jsem ho nedávno stahoval.

Pokud jde o Á jedničková žebra, tak dejme tomu při obdélníkových středech je to vlastně rozměrově jedno žebro. Když dělám takové křídlo na Hívra, tak položebra v D-boxu jsou stejná hloubkou i výškou, a zúžení nosníku směrem k lomení je kompenzováno delšími žebry v lomení. Takže stejná položebra i žebra, a ta už je snadné zaříznout.
Uši jsou pochopitelně horší, a lichoběžníkové středy taky.
Profili myslím mám, ale na CD, které nejde vytáhnout z PC smajl

Dík za info, už dělám na oplátku trubičky smajl

Pošta
Kaczka . 16.07.2020 18:21:39 . . www . info
Kaczka (16.07.2020 18:19:28): Ještě mne napadlo, zda by ti někdo nevygeneroval data na žebra v programu Profili.

Pošta
Kaczka . 16.07.2020 18:19:28 . . www . info
sharkmouth (16.07.2020 17:37:29): Vypálit jde všechno. To už je to nejjednodušší. Potřebuji k tomu data. To znamená nakreslené díly nejlépe v DXF. Ono je totiž potřeba nakreslit celé křídlo, které má interpolaci z jedno profilu na jiný profil na konci. A z toho teprve vygenerovat jednotlivá žebra. Dokáže to ale vypálit kruhový otvor o průměru třeba 1 mm. Asi bych byl schopen i něco nakreslit, ale musíš mi říct co. smajl

Pošta
sharkmouth . 16.07.2020 17:37:29 . . info
Kaczka (14.07.2020 19:40:40): No, Peťo, já na podzim nezbrojím...Vojta s Maďarem už avizujou, jak nás zase vonáhubkujou, a v souvislosti s tím nepochybně zakážou jakékoli srocování, jinak smajl Už se na to kluci těšej... smajl

K tomu všelijaké šíbování kalendářem - corona necorona, počasí nepočasí - dle zájmu toho či onoho, takže přijde ještě spousta změn v termínech soutěží, a jak se pak máš těšit, když nevíš na kdy smajl

Ale i bez toho bych nic nového nestíhal. Na současných érech není co předělávat, resp. nic předělávat nechci, a k těm čtyřem párům křídel, která jsem teď nastavěl, zatím nemám zbytek smajl Tak mám co dělat přes zimu. A to mám materiál na minimálně dvoje další křídla...Když si tak vezmu, kolik to dá práce, sežere času a převedu to na peníze, už jsem mohl mít vyfrézovanou formu na nějakou tu Lil´Orcu smajl

A chci udělat nějaké jednoduché éro pro Ivu, myšleno jednoduché na obsluhu a odhoz, a do toho pořád přemýšlím nad jednoduchým, ale konkurenceschopným eroplánem, s velkou materiálovou variabilitou, který půjde spíchnout doslova na koleně...potřeboval bych na to nějakého stavitele, který pojede bezuhlíkovou variantu smajl Představa je něco mezi Longhurstem a Besnardovou, obé jsem tady už dával.

Na Všechově mě nějak opustila touha po Á jednotce, když vidím, jak to ti kluci uměj smajl Na druhou stranu, pobavit ostatní taky není špatný, ne? smajl smajl smajl

Technické dotazy, spíš teoreticky:
a) šla by na té laserovce vypálit žebra na lodičku a co je k tomu potřeba?
b) šla by vypálit žebra z balsy 1,5mm na Á jedničku?

Pošta
Kaczka . 15.07.2020 17:08:31 . . www . info
Zacatecnik (15.07.2020 07:29:07): Od 1.8.20 budu tam do středy.

Pošta
Zacatecnik . 15.07.2020 07:29:07 . . info
Kaczka (14.07.2020 19:40:40): Ahoj. Kdy máte na Rané Tábor?

Pošta
Kaczka . 14.07.2020 19:40:40 . . www . info
sharkmouth (13.07.2020 14:45:04): Chystám se zbrojit na podzim. Na elektronického hívra dám větší a těžší vop. Vezmu si ho s sebou na týden na Ranou a pokusím se ho ještě trochu doladit. Mám pocit že mám těžiště moc vepředu. Už se začínám těšit.

Pošta
sharkmouth . 13.07.2020 14:45:04 . . info
náhled náhled
Kaczka (07.07.2020 22:29:41): Tak máme za sebou odložené kolo ČP F1GHJ na Všechově... Počasí v neděli bylo fajn, trochu nezvyklé v porovnání s červenci posledních let. Termiky hojně, klesáky nevím, žádný jsem netrefil smajl

Všichni gumičkáři měli svoji hvězdnou hodinu, kdy jim model letěl naprosto ukázkově, i chvíle, kdy se báli o maximum. Výjimkou byl Radek, který neustále předváděl čtyřminutové lety, po pátém kole ovšem model nenašel...

Zpestřením byla zahraniční účast. Mme Annie Besnard létala s jednoduchým modelem s placatou spodní stranou profilu, viz plánek, a v bedně měla několik derivátů tohoto modelu. Při prvním rozletu ovšem model ztratila, vydala se s dohledávačkou do širého obilného pole, a její partner, takový dědeček hříbeček, zatím ostatní modely sbalil. Nebyla tedy příležitost okouknout detaily...

No, rozlet...bylo nás pět smajl Ovšem Radek nějak fláknul s náhradním modelem, který měl povrchovou úpravu křídla alá "pozor schod" smajl , MiKo nenaletěl, já měl přesně 3:00:00, Švehla a Besnard spolehlivě.
Sám jsem poté model nemohl v obilí najít, v dohledávačce ani ťuk, docházela mi baterka, v dalekohledu nic... až teprve žádost směrem k provázkáři, zda by mi nemohl naladit moji frekvenci, která byla odmítnuta, vedla ke zjištění, že mám naladěnou nějakou jinou frekvenci smajl Po opravě jsem model bleskově našel, a vedle něj i model provázkářův smajl smajl
Druhý rozlet byl určen na 19:00, to ovšem bylo pro nás z rodinných i pracovních důvodů nepřijatelné, dopravní situace dle hlášení taky nic moc, tak jsme se rozloučili a jeli domů. Tedy i s cenami, z nichž je nejhezčí laserem řezaná Á jednička Hela smajl
Měl jsem sice v hlavě článek Míly Modra z devadesátkového Modeláře, týkající se rozlétávání CO dvojek a předčasného odjezdu ze soutěže, ale což...letošní sezóna je stejně tak nějak rozdrbaná, nemá smysl křečovitě dohánět zmeškané když se mi nechce, že... smajl
Jak dopadl rozlet tedy nevím, jen mám obavu, že v červenci není moc velký rozdíl mezi termikou v 17 a 19h. Ba naopak, v 19 je možná větší klid a jeden velký stoupák... smajl
Jo, pár fotek zde, snad se autor nebude zlobit smajl
https://fototereba.rajce.idnes.cz/F1G%2CH%2CJ_-_Vsechov/

Pošta
Kaczka . 07.07.2020 22:29:41 . . www . info
sharkmouth (07.07.2020 18:31:22): V pondělí jsem vypálil dvě sady dílů na házedlo do kroužku. Pokud to bude trochu létavé vyjde nás jedna sada dílů na pár korun. Kolega dokončuje konstrukci větroně kategorie RES. Snad to stihnu postavit do konce prázdnin. Opět by to mělo být pro kroužek.

Pošta
sharkmouth . 07.07.2020 18:31:22 . . info
Kaczka (29.06.2020 11:25:12): Peťo, to jako chystáš prostory pro nějakou filiálku Airbusu? smajl
Z bordelu a chaosu v dílně si nic nedělej, to já mám v tom svým kamrlíku pořád. To mě ovšem nutí pořád něco dělat, páč když je roztahaný nářadí, šablony a všeliké to harampádí, je třeba to využít, udělat X kusů čehosi a pak plynule přejít v bordel a chaos při tvorbě něčeho dalšího. Né furt něco uklízet po slepení třeba jedné VOP smajl

Nějak mě začla bavit stavba full D-boxovejch křídel na Hívry, už jich mám plnou polici...
Pak další na trubce, k tomu cca 28 polomaket vystřelovadel, pomalu chystám křídla na Háčko, resp. křídel několik, neb trpím jistou formou megalomanie, do toho plnit bod č.5... taky to nemám snadný smajl smajl smajl

Pošta
Kaczka . 29.06.2020 11:25:12 . . www . info
sharkmouth (28.06.2020 23:24:38): Já jsem víkend strávil přípravou na natahování fasády na dílně. Už se to blíží ke konci. Ve středu bude fasáda snad hotová. Pak udělat sokly. Ještě mě čeká vystěhování druhé dílny. V ní udělat izolace polystyren, topení a beton. Poslední fází bude zušlechtění okolí. doufám že koncem prázdnin už budu moci modelařit. Do té doby bude v dílně bordel chaos a anarchie smajl

Pošta
sharkmouth . 28.06.2020 23:24:38 . . info
sharkmouth (11.04.2020 12:16:23): O víkendu úžasné polétání v Tachově. Vítr jen slabé závany, pravda, trochu vedro, ale jinak nádhera!
Škoda takové dny strávit zalezlý doma nebo někde v hale... smajl

Pošta
MiKo25 . 07.06.2020 21:02:46 . . info
vlákno-filtr vlákno-strom

Pošta
sharkmouth . 11.04.2020 12:16:23 . . info
náhled
sharkmouth (02.04.2020 22:18:30): Tak křídla a dva páry vrtulových listů mají nového majitele na Kladně, tak jim tam pomožte do vzduchu, kdož jste odtamtud smajl
https://www.hippocketaeronautics.com/hpa_forum/index.php?topic=1736.0

Pošta
sharkmouth . 02.04.2020 22:18:30 . . info
náhled náhled náhled
náhled
sharkmouth (05.03.2020 21:29:18): Hola, letci, nechcete někdo tato šestipanelová, uhlíkem vyztužená, papírem potažená křídla? Rozpětí je cca 1060, plánováno na superjednoduchý model F-1G od Andrewa Longhursta, z jehož stavby nakonec sešlo. Plánek dodám. Křídlům nic není, pokroucená jsou tak, jak mají být.

Dám za odvoz, prostě se mi nějak nehodí, a někomu můžou posloužit. Poptejte se případně v okolí smajl

Pošta
albisko . 02.04.2020 15:15:53 . . www . info
Re: Trénink na ME F1D 2019 v Tachově.
albisko (02.04.2020 15:12:42): vyzera to s F1D na tento rok asi takto
MS ktore uz mali byt na konci marca sa presunuli na december 2020
ale
potom niekoho napadlo ze v marci 2021 v bani mali byt uz zase ME smajl
takze MS 2020 bude v marci 2021 a ME bude zrusene.........
ps toto caka vsetky MS a ME v tomto roku F1ABC F1E .............

Pošta
albisko . 02.04.2020 15:12:42 . . www . info
sharkmouth (24.03.2020 19:10:07): nie je to nakreslene aj ked to tak vyzera smajl
je to dalsia generacia f1d kridel a vyskoviek z uhlik.sendvicu (uhlik-balza-uhlik) vylaminovane na forme vo vakua a pecené
nasledne je to odpilene na cnc stroji diamantovym kotucom
tj rozmer vyskovky v koreni je 0,8x0,6 na 0,5x0,6 na konci
kridlo je robene tak isto len nosnik je pileny 1,5x0,6 na 0,7x0,6
takové hratky z uhliku smajl
hmotnost kostry je porovnatelna s borovanym kridlo avšak daleho tuhsia
m kostry krídla je 240mg a vyskovky 100mg

Pošta
sharkmouth . 01.04.2020 15:36:04 . . info
náhled
Smutná zpráva
Zemřel František Dvořák, první československý vítěz Wakefieldova poháru.
https://www.fai.org/wakefield-international-cup-1959?fbclid=IwAR2s51BD1H3BkuxdhFrvt4CgAN1A ...
Rok 1959, éra sice už bez nožiček, předepsaný průřez trupu už taky neplatil, ale pořád ještě klasická konstrukce dřevo/papír, žádné kevlary a uhlíky...

Mohl bych to svoje rozdělané iXeLko vytáhnout na světlo a dodělat... Chybí mi snad jen hlavice s vrtulí a pylon, zbytek je hotov, potažen, vylakován, vystárnut (hodně dlouho smajl )

Pošta
sharkmouth . 24.03.2020 19:10:07 . . info
albisko (24.03.2020 18:50:42): Ty čáry, narýsované na papír na tom prostředním obrázku, to je co? smajl

Napiš k tomu něco, průřezy, rozměry opáskování, atd smajl

Pošta
albisko . 24.03.2020 18:50:42 . . www . info
náhled náhled náhled
albisko (11.07.2019 10:04:11): no keďže sa tu nič nedeje a MS v Rumunsku F1D odložili na december dorabam veci čo som nestihol

Pošta
sharkmouth . 05.03.2020 21:29:18 . . info
náhled
Kaczka (05.03.2020 20:20:47): Je to Hívr, rovnou čtyři, postupný vývoj. Sroloval jsi na stranu 19? Šestka je na fotce. Má to tedy hoch trochu těžký, ale holt když použije motortrubku zkrácenou na F-1B, tak se není co divit. Plus pár dalších detailů. Ale zajímavá koncepce s větší hloubkou křídla, určitě se dá nějaká inspirace najít.

CNC frézka na Al slitiny? To ti tedy fandím. Ale ruční obrábění má něco do sebe, je to fajn relax, pozorovat ubývající třísky smajl

Já nějak nestíhám, předělal jsem trochu stojany, ještě chci u natáčecího vyměnit hlavní trubku za hliníkovou. K tomu potřebuju vytočit novou spojku, po změně zaměstnání jsem však bez větších strojů. No, nějak to naplánuju...

Pošta
Kaczka . 05.03.2020 20:20:47 . . www . info
sharkmouth (05.03.2020 19:32:20): Moc pěknej eroplán. Kdysi jsem si myslel že to je hívr.
Trochu z jiného soudku. Pustil jsem se do stavby CNC frézky. měl by to být stroj schopný obrábět hliníkové slitiny. Nyní čekám na lineární vedení a kuličkové šrouby.
Chtěl bych se pustit do výroby komponentů pro hívry. Zatím mám jen rám stroje.

Pošta
sharkmouth . 05.03.2020 19:32:20 . . info
sharkmouth (16.02.2020 21:16:49): Vývoj Tamblvídů Honzy Lewise https://freeflight.org/ClubNewsletters/2019/BFFS2019-3.pdf
Kdyby někdo nevěděl, tak tumbleweed je taková velká koule suché trávy-někdy hodně velká-kterážto se rozmnožuje poletováním ve větru a v termice smajl

Pošta
sharkmouth . 16.02.2020 21:16:49 . . info
sharkmouth (27.01.2020 22:26:47): Polétání v Hořicích bylo fajn, ale ze všeho nejlepší byl Boďův výrok při rozdělení cen po druhém letovém dni. Skončil třetí za Velkým Radkem a... "Blbý dvě vteřiny, a hned mám poloviční balení trubiček!" smajl https://horicke-trubicky.eu/#
Krátký report případně zítra...

Pošta
sharkmouth . 27.01.2020 22:26:47 . . info
sharkmouth (24.09.2019 20:12:08): Nazdar kolegové, protože někteří s vás máte doma klasicky stavěné modely Coupe d´Hiver / B-1 / F-1G, a nechcete přitom létat soutěžně společně s moderními uhlíkovými speciály, pokouším se o následující:

Korespondenční pohár F-1G Retro (B-1) 2020 nultý ročník

Minimální hmotnost modelu 70g

Maximální hmotnost namazaného svazku 10g

PRŮŘEZ TRUPU min. 20cm2

Stavba z klasických materiálů - balsa, překližka, bambus, ocel, dural... Z kompozitních materiálů povoleno - spojka křídel z uhlíkové trubičky či kulatiny o max délce 120mm, ze skelné tkaniny vylaminovaný vnitřek motorové části trupu a olaminované vrtulové listy. Povolena rovněž "kapka" z polystyrenu či obdobného materiálu pro dohnání průřezu trupu

Změna úhlu nastavení ploch - pouze SOP ovládaná časovačem nebo zarážkou od vrtule a determalizátor.

Potah libovolný

Zpožděné roztáčení vrtule není povoleno

Není omezen rok vzniku modelu, je možno odlétat s historickým modelem i vlastní, zcela novou konstrukcí!

Nutno odlétat na soutěži zapsané v kalendáři SMČR, pět(?) nejlepších výsledků na moji adresu.

Výsledky se počítají do MČR 2020, tak také případné vyhlášení. Pokud bude zájem, tak od tohoto data oficiální 1. ročník.

Případné konstruktivní připomínky a poznámky sem nebo na moji adresu smajl

Zkuste to rozšířit na ty, o kterých víte, že takový model mají, chtějí si s ním zalítat a poslat výsledky. Dík!

Pošta
Bayeux . 19.01.2020 11:11:04 . . info
náhled
Zestaw modelu szybowca klasy A-1 ZEFIR - plán?
Nemáte náááhodou ve svých pokladech plán k této "velmi známé" stavebnici? smajl
Pár jsem jich viděl v Polsku v aukcích, vůůůbec nevím kde jsme k tomu přišli !

Předem díky, nebo za kontakt na někoho z polských kolegů...

Michael Vosika (Bayeux)

Pošta
Tecmec . 13.11.2019 14:47:46 . . info
Re: F1A Liptov plánek od firmy Rawa
albisko (13.11.2019 13:13:32): Díky,poslal jsem mail.

Pošta
albisko . 13.11.2019 13:13:32 . . www . info
Re: F1A Liptov plánek od firmy Rawa
Tecmec (13.11.2019 12:44:12): ahoj , ja ho mam , mozem ofotit a poslať nejako postou...

Pošta
Tecmec . 13.11.2019 12:44:12 . . info
náhled
F1A Liptov plánek od firmy Rawa
Zdravím, nemáte někdo prosím Vás na prodej/zapůjčení plán modelu F1A Liptov od firmy Rawa. Plánek byl s podrobným popisem, včetně výkresu háčku. V časopise Modelář vyšla stručná verze v čísle 5/91.
Už jsem kontaktoval pana Leopolda Walka i pana Ivana Tregéra ale bohužel ani jeden nemá plánek k dispozici.
Díky moc, třeba se někdo najde kdo má plán k dispozici.

Pošta
sharkmouth . 25.10.2019 19:42:10 . . info
náhled náhled náhled
náhled
trenér F1D (24.09.2019 19:36:17): Rozlet MS trochu větších gumáčků: https://www.youtube.com/watch?v=o_t28_rxKX8
A nějaké fotky z MaxMena, monotypová soutěž Stěpanových zákazníků smajl

|
© 2010 Ludvík Novotný