reklama
|

Pošta
Steve . 12.11.2014 19:58:42 . . info
předchozí vlákno-filtr vlákno-strom
Re: RC modely
sram (29.01.2011 15:48:31):
Máte už někdo poslední (pondělní?) číslo?

Pošta
akro . 01.04.2014 13:16:34 . . info
vlákno-filtr vlákno-strom
Aerohobby
Pánové, nějak jsem prokaučoval poslední číslo Aerohobby (2/2014). Neporadíte někdo, kde v Praze by se ještě dalo sehnat???

Pošta
A N Lodygin . 02.02.2014 11:58:49 . . www . info
Re: Silvestrovské články?
ladous (31.01.2014 19:52:08): černý článek jsem poprvé viděl (byl mi cíleně ukázán) na stánku jisté firmy včera v Norimberku.
Člověk se stále učí - hranice se zjevně posouvají stále dál a dál smajl .

Pošta
labrd . 01.02.2014 00:33:56 . . info
zdzd (01.02.2014 00:04:27): Jen na Tebe volně naváži. Byl jsem takový "fanda", že jsem od mého mládí kupoval všechny časopisy, které zaváněly ve větší míře letadly (L+K od roku 1965) a mám je schované, pouze z prvních ročníků L+K jsem vypreparoval to, co mě nezajímalo. Má výše zmíněné pravidlo jsem letos porušil. Nepředplatil jsem si MHM, protože i když jsem si podle monografií z něho postavil L-40 Meta Sokol a Zlín-XII, rozhodl jsem se neplatit za papír bez jakékoliv hodnoty. Fotografie malého modelu (Piper) na dvě stránky a dalších podobných grafických úletů a mi připadlo nedůstojné vůči předplatitelům. Další věcí, která mě docela vadila, byl bílý tisk na černém pozadí. No a to mě docela překvapilo na dnešní RCR. Připadá mi to jako kdybych otevřel nabídku pohřebních služeb. Jako důchodce si myslím, že na takové nabídky mám ještě čas. Na každý ze zbývajících časopisů se těším, až bude ve schránce. Byla tady klasifikace - lepič - lítač -, já se řadím ke kategorii lepič a vždycky se dá něco zajímavého objevit a přečíst. I třeba to, jak to dělají ostatní. Někdy toho je víc, někdy míň, ale díky za práci autorů, redakcí a vydavatelů.

Pošta
zdzd . 01.02.2014 00:04:27 . . www . info
ladous (31.01.2014 19:52:08): Přinutil jsi mne roztrhnout tu modrou folii a nalistovat inkriminované stránky. Nebudu to rozvádět, stačí jedno slovo: šok.

Pošta
Steve . 31.01.2014 22:59:49 . . info
HonzaS (31.01.2014 22:38:41): Už jsem se díval na Mickovy stránky smajl
Má tam i 1:3 smajl
Líbí se mi, že je komplet, ne že si všechno musíš doobjednat (jako u Graupnera smajl ), třeba kola, maketu motoru, zbraní, výplety...All included smajl
Cena vysoká, ale přiměřená smajl

Pošta
HonzaS . 31.01.2014 22:38:41 . . info
Steve (31.01.2014 21:06:31): Ona to ani reklama pořádně není, protože každý rozumný člověk si objedná služby od jiných českých certifikovaných firem, které už mají zkušenosti a skvělou techniku (jakože o řád skvělejší). Nikomu nedělám reklamu, ani ty kluky neznám osobně (většinu), ale jednu dobu jsem to dost sledoval a teď nad tím dost přemýšlím.

Ten dvoumetrový PUP na 6 a kus stránky - bomba viď? I když by mě to nebavilo (stavět ani lítat) tak nad tím slintám smajl

Pošta
Steve . 31.01.2014 21:06:31 . . info
HonzaS (31.01.2014 20:24:32): Asi by ani rozměry vrtulí nebylo nutno znát, když tam nejsou další údaje.
Jen jsem to proletěl narychlo a první dojem je :
Ano, černé barvy, jsou sladěny, všechny tři. Jak model, tak pozadí modelu a pozadí fotek.
Že tam není nic vidět a ani by stejně nebylo - jsou to fotky "ničeho".
Ale hlavně - okamžitě jsem nabyl dojmu, že vůbec nejde o model, o něm tam vlastně moc není, připadá mi to jako reklama a něco, co teprve budou certifikovat. Takže než modelářský tak spíš komerční článek.
Ale číslo je pěkné, je tam několik moc pěkných článků, pomaloučku je pročítám smajl

Pošta
HonzaS . 31.01.2014 20:24:32 . . info
ladous (31.01.2014 19:52:08): To je úplně jedno, protože i informační hodnota toho článku je naprosto nulová. Hlavně, že autor napsal, že vrtule nastříkali na černo, ale výrobce ani rozměr nenapíše. To samé s řídící deskou, gimbalem atd... prostě to co je zajímavé tam není. Asi se bojí konkurence? To je dost paranoidní vzhledem k tomu, že filmoví profíci mají často vybavení na netu, a ti moraváci (při vší úctě) profíci zdaleka nejsou. Můj oblíbený autor prostě...

Pak ještě recenze p.Kroufka je... lépe přeskočit smajl a v článku z XFC je chyba, kterou jsem přehlídl i já (sypu si popel na hlavu). Jinak docela hezký číslo!

Pošta
ladous . 31.01.2014 19:52:08 . . www . info
El Prezidento (31.01.2014 19:22:14):
V RCR 2/2014 mě při prvním listování zaujala dvojstránka 60 - 61, jejíž grafické provedení mi vyrazilo dech. Možná autor v textu zmiňuje, proč skoro černé objekty fotí před černým pozadím... To celé samozřejmě umocnila redakční úprava vložením skoro černé fotky do pozadí celé dvoustránky.

Nicméně hned na stránce 62, kde tentýž článek pokračuje, to vypadá o fous lépe. Tam jsou fotky z letu, kde je alespoň modrá obloha smajl.

Pošta
tondas2 . 31.01.2014 19:46:27 . . www . info
El Prezidento (31.01.2014 19:22:14): Michale já už ho mám.

Pošta
El Prezidento . 31.01.2014 19:22:14 . . www . info
Steve (31.01.2014 18:28:07): Zdravím a dovolím si navázat. Asi se jedná o monografii stvořenou panem Bendou Lubomírem. Tam ty výkresy opravdu nejsou coby podklad dost dobře použitelné - zde nechci kritizovat práci, kterou sám nedokážu, ale snažím se objektivně hodnotit použitelnost.
Jinak MHM jsem posledni 2 roky kupoval už pouze kvůli monografiíím, co z toho ovšem v poslední době pan Jalovec junior učinil mi ježí na hlavě zbytky vlasového porostu a kupovat jsem přestal, ač mám v archivu veškerá čísla od začátku. Škoda to takto zazdít. Zamrzí, když tam například otiskovali reportáže O. Šaffka představující muzea, což ovšem byly přetisky starších záležitostí občas s chybami a fotkami i třicet let starými. Ty původní reporty jsem mimochodem v L+K strašně rád čítával ještě i za totáče a sníval, že možná jednou alespoň část uvidím, což se mi v posledních 10 letech více než splnilo. Mimochodem, když jsem redakci MHM kdysi před lety z legrace nabídl (když už tedy měli rubriku na muzea zaměřenou), že mám ledasjaké muzeum letadel Evropy a Asie projeté, zda nechtějí občas reportáž aktuální s kvaliními fotkami, vyjádřili se, že mají materiálů dost. Nevnucoval jsem se tedy. Začal jsem spolupracovat s Aeromédií a jsem tomu rád, této společnosti jsem a hodlám být věrný, s redaktory panem Čadilem a Petrem Kolmannem či kolegou Jendou Máčem se pracuje skvostně a mě těší možnost publikovat snad čtivé příspěvky či fotodokumentaci (to ovšem musí posoudit především čtenáři, včetně hodnocení kvality fotek).
Věřím stále smajl neb jsem optimista ve zlepšení a zatraktivnění obsahu časopisů a tak jsem zvědav na RCR2/2014 (ještě jej nemám...)

Pošta
Steve . 31.01.2014 18:28:07 . . info
El Prezidento (29.01.2014 16:51:37):
2. Monografie. Ctím pana profesora Nožičku jako odborníka, ovšem výkresy k monografiím v RCM nebyly žádná extra třída.Když to srovnám s produkty Erika Bornhorsta (publikoval kdysi výkresy pro monografie v Modeláři, poslední je jeho Klemm 35 H v konkurenčním RCR) či výkresy Petra Antoše (MHM), je zde diametrální rozdíl v kvalitě. Udělat dost dobrou monografii, která zaujme je běh na dlouhou trať, ovšem pokud se dílo vydaří, je radost s takovým materiálem pracovat či jej pro potěchu oka a duše studovat.

V "dnešním" RCR je monografie na Cessnu 172 Skyhawk.
Takto profláknutý typ a monografie vypadá jak z Lístkovnice L+K z šedesátých let...jen několik náznaků paneláže, tlusté obrysy (to opravdu nemám rád) a bačkory na kole jako francouzská pokrývka hlavy... smajl
Škoda, to je spíš pro přehled v kategorii Rozpoznávání letadel (známé siluety). Modelářsky to má hodnotu takřka nulovou, což zamrzí.
Být to něco, na co není téměř nic než třeba pár fotek, pak OK, ale Skyhawk....
Naopak onen zmíněný Klemm byl nádherný, stejně jako hodně výkresů od P.Antoše v MHM. Podle nejen mého názoru důvod proč koupit tento časopis, pokud je tam "ta správná" předloha, jinak ale nikoliv.
Non stop testy gumídků, aneb Piper z "jedné" formy stokrát jinak opravdu nemusím...
Za sebe můžu říct, že když mi dojde časopis, tak mě zamrzí pokud jej prolistuju a nic mě nezaujme. Stává se, ale nesmí to být pravidlem.
Tím nemám na mysli ani jeden z těch RCx, oba mám předplaceny - na rozdíl od některých, který časopisy haní aniž by je kupovali a znali tedy obsah.
Samozřejmě - ne vždy je posvícení a na večerní počteníčko, pokud je co číst (a většinou je) se těším. Zejména reportáže o stavbě (nikoli seskládání z krabice a třístánková litanie jak jsem s tím odstartoval a letěl), a technologiích obecně. To je pro mě nejcennější
I Modeláře (a taky HaPM, Revi, PKR, L+K...) jsem ještě před pár lety kupoval, jako maketářsky zajímavé.
Někdy slušný výkres, jindy technologie (jen prosím ne do běla vyšisované záhyby montérek a plachet...) a nebo třeba jen popis stavby plastikového modelu a představa o jeho "3D" tvarech mě už několikrát pobídla - ne vše je vidět z výkresu a zajímavé barevné schéma může i z nudných tvarů vytvořit krásný kousek a samozřejmě i naopak smajl
A staré Modeláře?
Některé - pochopitelně - úsměvné postupy, avšak dané třeba nedostupností téměř čehokoliv, jindy slušný nápad....byla to jiná doba a určitě bych jej nezatracoval. Jen byl jiný v jiné době. Přesto jím rád listuju dodnes smajl
Dovolil jsem si vlastní pohled na věc, vyvolaný dnešním číslem RCR smajl

ikona
Administrator . 31.01.2014 13:44:25
vlákno-filtr vlákno-strom
Re: Silvestrovské články? - přesunuto

Vlákno "Re: Silvestrovské články?" bylo přesunuto moderátorem do fóra CHAT.

ikona
Administrator . 31.01.2014 13:44:05

Vlákno bylo v tomto místě rozděleno moderátorem.

Pošta
RC modely mince . 31.01.2014 10:52:09 . . www . info
Fifa (30.01.2014 22:49:06): tak to napíšu smajl

Pošta
Fifa . 30.01.2014 22:49:06 . . info
RC modely (28.01.2014 23:31:01): vyroba krizovych ovladacu je dnes samozrejme uplna blbost,a le motani trubky z hnede pasky uzitecne pro kohokoliv, kdo potrebuje trubku daneho rozmeru - rychlejsi nez chodit do papirnictvi/modelare

Pošta
HonzaS . 29.01.2014 20:54:36 . . info
ladous (29.01.2014 18:09:02): Takovým většinou předávám za odnos autorský výtisk, protože ho kvůli předplatnému nepotřebuju. Když já si žádný modelářský časopis nekupuji, takže ani to předplatné nemám smajl

Pošta
carodej . 29.01.2014 20:01:46 . . www . info
HANZI (28.01.2014 23:38:22): ... vnoučata dočkali "rudého totalizmu" který udajně už nehrozí a který jsme oba zažili

smajl ... Neboj se nezažil jsi ho jenom ty ... patřím mezi ty, který ho zažili reálně na vlastní kuži i se všemi neblahými dusledky, ne jenom z vyprávění a front na banány. Proto si za tím co tvrdím stojím. Už nebude ... to co bude nebude žádný komunizmus, jemom diktatura pár desítek finančně dobře zabezpečených osob, kteří si nabalili kapsy v tom zmatku po r.1989 a kteří tvrdí že zastupují hromadu pracujícího lidstva ... ale pŕitom jsou to figurky řízené z pozadí. S komunizmem a jeho už minulými projevy to nemá nic společného.

Pošta
HANZI . 29.01.2014 18:31:27 . . info
Steve (29.01.2014 18:16:26):

"...Kdyby jsi mu nic nedal, tak si ho půjde koupit.."
Ale kdepak. Šikula si někoho požádá, aby mu ho naskenoval smajl smajl

Pošta
Steve . 29.01.2014 18:16:26 . . info
ladous (29.01.2014 18:09:02):
Ale to děláš úplně špatně!
Tedy z ekonomického hlediska smajl
Kdyby jsi mu nic nedal, tak si ho půjde koupit a podpoří tak prodej smajl
Ber to s nadsázkou smajl
Samozřejmě tě chválím, já jsem je taky dal někdy "do placu" .
Taky mám předplatné, a na oba zde sledované i haněné. Oba už od začátku smajl

Pošta
ladous . 29.01.2014 18:09:02 . . www . info
HonzaS (29.01.2014 12:15:05): Dokonce už jsem slyšel, že si kvůli mému článku šel jeden (1!) člověk časopis koupit.

Takovým většinou předávám za odnos autorský výtisk, protože ho kvůli předplatnému nepotřebuju smajl.

Pošta
El Prezidento . 29.01.2014 16:51:37 . . www . info
RC modely (29.01.2014 09:09:19): Zdravím, jsem odběratel časopisu RCM od jeho počátku, mám veškerá čísla. Dovolím si zde tedy uvést jen pár poznámek, které nemají za cíl nikoho napadat či urážet. Budiž případně bráno jako konstruktivní připomínka ke zvýšení kvality.
1. Tak dva roky zpět se objevily v RCM plánky, které již kdysi v RCM byli publikovány jako převzaté záležitosti ze zahraničních časopisů (tuším oldtimer Coronet a hornoplošný akrobatický červenobílý Taylorcraft), byť v rubrice z našeho archivu.
2. Monografie. Ctím pana profesora Nožičku jako odborníka, ovšem výkresy k monografiím v RCM nebyly žádná extra třída.Když to srovnám s produkty Erika Bornhorsta (publikoval kdysi výkresy pro monografie v Modeláři, poslední je jeho Klemm 35 H v konkurenčním RCR) či výkresy Petra Antoše (MHM), je zde diametrální rozdíl v kvalitě. Udělat dost dobrou monografii, která zaujme je běh na dlouhou trať, ovšem pokud se dílo vydaří, je radost s takovým materiálem pracovat či jej pro potěchu oka a duše studovat.
3. Když jsem na Model Hobby platil předplatné na další rok, připadalo mi dosti neprofesionální obdržet potvrzení na kusu utrženého papíru rozměru 8 X 10 cm s razítkem s tím, že nic lepšího momentálně z technických důvodů nelze. Samozřejmě CD jsem k tomu obdržel.
Vím, že dělat časopis a redaktora není jednoduché. Sám vedle své regulérní profese působím asi 7 let jako šéfredaktor městského měsíčníku a dále jako externí dopisovatel a fotograf pro Aeromedia (hlavně Aero Hobby, L+K), tedy jisté ponětí o redakční práci, distribuci, autorizaci, příspěvcích, exkluzivitě a novinářské etice mám. Jo a též aktivně modelařím, létám MPG a MZK, organizuji modelářské akce, takže v oboru se také trošku orientuji. To jen pro případné šťouraly smajl
Michal Šimek, Světlá n. S.

Pošta
RomanT . 29.01.2014 12:37:21 . . info
A N Lodygin (29.01.2014 09:48:39): zde bych si dovolil nesouhlasit ...já už letááááááá nekupuji žádný -ŽÁDNÝ- místní časopis ....na základě tohoto DF ... smajl
ale souhlasím, podstatné to není ...mám možnost si tyto časopisy zpětně prohlédnout .....za posledních 10 let jsem měl zájem o jeden článek a autor mi věnoval nejen ten, ale i obsáhlou diskuzi ...

Pošta
HonzaS . 29.01.2014 12:23:23 . . info
A N Lodygin (29.01.2014 06:43:38):Jinak na druhou stranu s tím, že už není odkud ty články brát - resustiovat - to je určitě absolutní pravda - stejně jako v současné modelářské číně - nový modely taky už nevznikají - neb je není od koho zkopírovat - vhodné vzory už došly, nové nejsou a nebudou smajl

Zrovna dneska jsem na facebooku viděl, že už jsou (v Rakousku) k dispozici stavebnice modelu mistra světa v F3P. Je k tomu 17m uhlíkových kulatin a pásků smajl (rozměry letadla cca 88x98cm)

A viděl jsi ty coaxiály co se v hale používají? cena cca 300E za dvě uhlíkový vrtulky, BLDC motorek a nějakou převodovku. Zatím jsou na světě 4 typy od 3 výrobců a číňani to neopajcli - asi nestíhají! smajl

http://static.rcgroups.net/forums/attachments/2/4/6/7/4/1/a5713390-42-DSCF3897.jpg

Pošta
HonzaS . 29.01.2014 12:15:05 . . info
A N Lodygin (29.01.2014 06:28:29):Novinářem se navíc totiž musíš narodit - je to totiž svým způsobem "úchylka" - stejně jako třeba virtuozita na housle nebo schopnost kupáže vína či vývoje parfémů.

Nojo, ale v dnešní době, kdy je modelářských kategorií opravdu hodně, prakticky není možné psát časopis ve dvou (pokud nebude hodně úzce profilovaný). A sehnat rozené novináře, do každého "oboru" modelařiny aspoň dva... to hraničí s nemožným. Ve finále pak články píšou lidi jako já. Sice neumí psát (moc poutavě), ale aspoň mají know how k předání. Dokonce už jsem slyšel, že si kvůli mému článku šel jeden (1!) člověk časopis koupit. smajl A to se vyplatí smajl

Pošta
rc pilot Jan . 29.01.2014 10:51:27 . . www . info
A N Lodygin (29.01.2014 06:13:31): o vydávání nevím vůbec nic, neb žádného redaktora (třeba Aeromodelleru a dalších časopisů) osobně vůbec neznám. Rozdíl mezi nůžkama, pravítkem, tužkou a PC nevidím naprosto žádný, zhotovení fotek mokrou cestou s vyvoláním v Teplicích a poslání poštou oproti zkopírování flash do PC je naprosto stejně rychlé, digiální tisk z tiskového pdf na Heidelbergu a kovolisty na Adastu z roku 1960 je taky to samý

No, co dodat? Drz sa svojich slov po prvu ciarku ... smajl

Pošta
A N Lodygin . 29.01.2014 09:48:39 . . www . info
RC modely (29.01.2014 09:09:19): mě to je stejně celkem jedno - protože na počet prodaných kusů jakéhokoli periodika, má naaštěstí smajl toto df (na rozdíl od obsahu konkrétního periodika) naprosto nulový vliv.

Pošta
RC modely mince . 29.01.2014 09:28:05 . . www . info
A N Lodygin (29.01.2014 06:43:38): Třeba Monografie

Mohu ti jistě doložit, že i kdysi časopis modelář ze zmíněného časopisu Aeromodeler přebíral monografii a i z jiných časopisů, které do redakce chodily přebíral materiál. Mimochodem, proč ne. Pro nás to byl a jedna z mála možností se něco ze světa dozvědět.

Pošta
RC modely mince . 29.01.2014 09:21:55 . . www . info
A N Lodygin (29.01.2014 06:13:31): Znám mnoho doktorů a na doktora se necítím smajl To, že znáš nějakého redaktora, to vůbec nic neznamená, teda z pohledu tvého budoucího vydavatelství, pakliže se s ním nedohodneš na vzájemné spolupráci. Aha, možná si tím chtěl naznačit, že žádného neznám já že? smajl
Technologie, postupy, adresy dodavatelů, název tiskařských strojů, a názvy souborů si každý najde na internetu, to ale neznamená, že seš vydavatel na to ti tlačítka CTRL C a CTRL V nestačí. smajl

|
reklama
reklama
© 2010 Ludvík Novotný