reklama
|

Pošta
Daktari . 24.11.2020 09:55:35 . . www . info
předchozí vlákno-strom
Re: Baterie do Range Roveru Land Rover Evoq
vinklarek (24.11.2020 06:45:17): 1. fakt nevím, prostě jsem ji tam prdnul
2. nebyla, byl to stav nouze- rychle koupit, vložit a jet na letiště

Pošta
vinklarek . 24.11.2020 06:45:17 . . www . info
předchozí vlákno-strom
Daktari (24.11.2020 06:13:23):
Řečnická otázka - jaké bylo to nízké napětí ??
A byla ta Varta před instalací do auta změřena a dobita ?

Pošta
Daktari . 24.11.2020 06:13:23 . . www . info
předchozí vlákno-strom
luma (23.11.2020 23:33:37): Teď nerozumím já- psal jsem o sondě? Ne, jen že mi technik s PC připojil auto na PC SW diagnostiku a ta to ve třech různých měřeních napsala jako první a jednou jedinou chybu- nízké napětí baterie.
Tady někdo mluvil o telefonu, ale auto na telefon připojeno nebylo, jedná se o origo program pro diagnostiku do PC na tato auta stažený legálně koupený od Land Roveru. Napichuje se do sondy pod volantem.
Ostatně- já neprotestuji proti koupi baterie, ale jen jsem chtěl znát od někoho, kdo toto zná, jestli toto výrobci dělají a proč. Tedy- že spolupracuje jejich autová diagnostika jen s některými vybranými bateriemi, jak je to možné, jak je to ošetřeno a tak- abych byl moudřejší

Pošta
luma . 23.11.2020 23:33:37 . . info
předchozí vlákno-strom
Daktari (23.11.2020 19:52:01): Prosím, teď tomu moc nerozumím. Prvně jsem předpokládal (teda chybně), že šlo o nějakou jednoduchou diagnostiku, která zobrazuje jen chybové hlášky. Píšeš profi (to bude asi cenová rána za tu origo sondu) tak musí být vidět napětí, co to dává a jaké tam má být. Jak už psal novfra, ŘJ musí tu baterku vidět (proto ty novfroupopisované kódy) a dle toho se k té baterce chová. Záhadou je, proč to ukazuje závadu převodovky a neukazuje to nějaké disproporce v napájení. Dej prosím vědět, co profík odhalili.
P.S. nebo je to napájení v pořádku a je tam jiná chybka smajl

Pošta
novfra . 23.11.2020 20:11:49 . . info
předchozí vlákno-strom
Daktari (23.11.2020 19:52:01): Mrzí mě, že to někdo kamsi strčil, čímpak to admina naštvalo?
To důležité tady zůstalo a plkání na žádost jednoho diskutujícího moderátor přesunul do CHATu.

Pošta
Daktari . 23.11.2020 19:52:01 . . www . info
předchozí vlákno-strom
novfra (22.11.2020 19:00:22):
Tady nešlo o telefon, ale PC diagnostiku. Je to profesionál a toto vše má legálně. No co, koupím podle rad. Prostě se uvidí. Mrzí mě, že to někdo kamsi strčil, čímpak to admina naštvalo? Díky zatím za rady.

ikona
zdzd . 23.11.2020 12:42:57
předchozí vlákno-strom

Vlákno bylo v tomto místě rozděleno moderátorem.

Pošta
novfra . 22.11.2020 19:00:22 . . info
předchozí vlákno-strom
luma (22.11.2020 18:40:02): opravdu záleží typ auta od různých výrobců.
Proto je na baterce BEM Code a ten se zadá do ŘJ.
Máš pravdu, že s telefonem to nenakóduješ.

Nacvakáš 3 různé kódy na třech různých místech, i když dáváš stejnou baterku od stejného výrobce. ŘJ musí vědět, že má novou baterku!
7P09155105
VA0211027R29T
*205VA02BAR29TS*

Tři kódy, které chce moje auto při výměně baterky a pak zase bude chvilku fungovat, jak má.

Pošta
luma . 22.11.2020 18:40:02 . . info
předchozí vlákno-strom
Daktari (22.11.2020 09:09:50): Setkal se tady někdo s něčím tak okatým?
Bohužel se s tím budeme setkávat stále častěji. U méně sofistikovaných aut stačí při výměně baterie připojit auto na externí baterku, aby nezůstalo bez proudu. U některých se v diagnostice objeví "přerušené napájení, od - do", tam stačí zadat "ignorovat". Někde se musí znovu nastavit napětí baterie. Kus od kusu. Jak psal novfra různé typy baterií se liší nějakou tou desetinkou napětí. Jak píšeš "kódy", diagnostika v počítači musí být podrobnější, telefon na to nestačí. Pokud to měl ten technik na diagnostice, tak by to měl vidět. Baterku od nich kupovat nemusíš, akorát by měla mít takové parametry, co tam skutečně primárně patří.

Pošta
novfra . 22.11.2020 09:22:47 . . info
předchozí vlákno-strom
Daktari (22.11.2020 09:09:50): Otázka je, jestli to auto má "inteligentní" dobíjení a pokud ano, jestli byla nakódovaná ŘJ po změně baterky.
Výměna za stejné parametry nestačí, musí být i stejný typ. Ca, EFB, AGM atd.

Pošta
Daktari . 22.11.2020 09:09:50 . . www . info
vlákno-strom
Baterie do Range Roveru Land Rover Evoq
Před rokem mě odešla baterie v tomto autě, Musel jsem koupit jinou a koupil jsem Vartu se stejnými parametry. Poté se začala objevovat hláška- porucha převodovky. Na vyčtení chyb mi poté bylo sděleno, že to souvisí s NIŽŠÍM napětím baterie- dobíjení nicméně je zcela v pořádku a na chod auta nemá žádný vliv. Bylo mi technikem doporučenou koupit CERTIFIKOVANOU baterii přímo u Land Roveru. Jinak prý chyba nezmizí. Nechce se mi věřit, že si auto takto diktuje, abyste koupili jistě předraženou baterii jen u jediného spřáteleného výrobce. Setkal se tady někdo s něčím tak okatým?:

|
© 2010 Ludvík Novotný