reklama
|

Pošta
dokken . 26.11.2019 09:49:16 . . info
vlákno-filtr vlákno-strom
náhled
Jumper T16 Pro Hall podruhé.
Jelikož se původní výživné thema ztratilo (jak bylo záměrem moderátora) v hlubinách chatu a nastal určitý posun je třeba popsat aktuální stav. OpenTX vývojáři zahrnuli T16 do samostatného forku, rádio dostalo Hall kniple a multimodul se přestěhoval dovnitř.
Našel jsem reportáž od P. Rondella..kdo neví eso v F3F a to o něčem svědčí.

https://planet-soaring.blogspot.com/2019/11/jumper-t16-pro-hall.html

přehled

Pošta
MomoBrut . 26.11.2019 08:29:03 . . www . info
předchozí vlákno-filtr vlákno-strom
Re: Graupner/SJ má problémy
A N Lodygin (26.11.2019 06:19:56): Tak to je celkem jasné, má doma 3D patlárnu, tak je nutné ji nějak využít. Není to nic ojedinělého, jedinci napatlávají všelisco z všelic jakého čistě naprosto nevhodného důvodu. Už jsem viděl i celého napatlaného drona. Jde o dohonění myšlenky, že napatlat to prostě jde, že je to pak těžké a křehké a chová se to zkrátka naprosto dle předpokladů, ale ne podle toho, jak si to někdo vymodlil, prostě není věc nijak zásadní. No nic jdu dělat něco rozumného, tady to už určitě pofrčí samo ...

Pošta
A N Lodygin . 26.11.2019 07:05:16 . . www . info
graup15 (26.11.2019 06:49:16): a nevadí to při řízení toho modelu?

Pošta
graup15 . 26.11.2019 06:49:16 . . www . info
A N Lodygin (26.11.2019 06:19:56):
To jsem taky nepochopil. Proc chranit sracku za 3 litry..

Pošta
A N Lodygin . 26.11.2019 06:19:56 . . www . info
graup15 (26.11.2019 05:41:11): jo, to je zjevně celkem výživný thread - ikdyž si denně říkám, že už mě nikdy nic nemůže překvapit, tak stále mě dokáže překvapovat, kam až se současné modelařina dokázala dostat.
------------------------
Na závěr ještě asi trochu víc než dětinská otázka - CO to prosím ty "stick protectors" je - k čemu to jako má sloužit, a proč se to tam musí doplnit?
Opravdu nereju - jsem už přece jenom starší osoba a tak prostě ty některé moderní koncepce a technologie nějak nechápu.

Pošta
A N Lodygin . 26.11.2019 06:09:52 . . www . info
MomoBrut (26.11.2019 04:46:24): no, to bych řekl, že je víc než mimořádně odvážné tvrzení (s těma dodo systémama )
Btw - hledal bych primární problém tam kde je - v tom, kdo kdysi odebíral zásadní objem výrobní kapacity, tehdy nezaplatil, k tomu ještě dlužil a dva roky už neodebírá (a odebírat už nikdy nebude).

Pošta
graup15 . 26.11.2019 05:41:11 . . www . info
MomoBrut (26.11.2019 04:46:24):
Já už se ničemu nedivím, vychází to z lidské povahy...(je to sračka), ale je to přeci levné a má to barevnej displej !!!!! (to,že musíš rejpat v rádiu odsávačkou, pájkou a dremelem...nevadí)

http://rcmania.cz/viewtopic.php?f=38&t=85858&start=210

Chce se mi zvracet.

Pošta
MomoBrut . 26.11.2019 04:46:24 . . www . info
Graupner/SJ má problémy
Je to na delší povídání, čínské výrobní kapacity v Shenzenu krachují, bude se komplet restrukturalizovat. Viz oficiální zpráva. Po nějakou dobu nebudou dodávat, německá pobočka bude asi zavřena. Jak se to vyvine opravdu, to se teprve uvidí. Takže další serióznější oběť těch úžasných frskyflyskyjumper otevřených doma dodělej si systémů.

Pošta
platp . 20.11.2019 13:30:27 . . info
Re: Krystaly 40MHz - Kanal 52
adamescu (18.11.2019 10:34:37):
Loni a předloni jsem nějaké krystaly sháněl (ale pouze Graupner a Jeti), nakoupil jsem zde https://profimodel.cz/cs/1379-krystaly Podobných e-shopů jsem však našel řadu, akorát že všude měli anebo neměli přesně stejná čísla kanálů (zřejmě všichni objednávají ze stejného zdroje). Abych získal poslední dva krystaly, musel jsem se nakonec obrátit přímo na Hradec (viz. odkaz od Arny). Mohu doporučit, jednání solidní, dodací lhůta cca měsíc, cena za kus 139 Kč + DPH (+ poštovné).

Pošta
vinklarek . 19.11.2019 07:16:50 . . www . info
Napiš na fa-tomas.cz Pan Vítek ještě nějaké má/měl.
ps: pro kolegu jsem poptával loni v pásmu 35MHz/Schulze.

Pošta
Arny . 18.11.2019 17:29:37 . . info
Tady Adame
http://www.krystaly.cz/cs/Produkty/Krystaly/Krystaly_pro_modelare

Pošta
adamescu . 18.11.2019 10:34:37 . . info
Krystaly 40MHz - Kanal 52
Ahoj,
omlouvam se za nevyzadanou inzerci,
hledam krystaly 40MHz - Kanal 52 do prijimacu /schulze, sexta / standard a micro - radio Futaba 4EX FM
Dekuji - Adam /Praha/
SZ nebo EMAIL adam.jenik/zavináč/gmail.com

Pošta
dzordzik . 16.11.2019 11:54:34 . . info
Re: Na Futabisty
Lark (16.11.2019 11:51:01):
Tak to je normální, že to co jednomu příjde jednoduché a jasné druhému hlava třeba nebere. Ono je to taky o tom jak často v tom rádiu něco programuješ. Jestli jednou za rok, tak se není čemu divit, že se to pokaždé učíš znovu. Navíc pokud máš jednoduché modely, které máš za chvíli zalítané a naladěné a pak už nemáš důvod do rádia lozit. Oproti tomu, když máš akrobata nebo nějaký složitý model, tak jsi v tom rádiu pořád a pořád něco ladíš a zlepšuješ a zkoušíš. Pak ti to vejde do krve a až na nějaké nestandardnosti manuál nepotřebuješ.

Pošta
Lark . 16.11.2019 11:51:01 . . info
dzordzik (16.11.2019 09:17:50): Já měl taky Hitek, pak Gr. MX-16s (35MHz), potom upravený na Duplex a teď MC-20 HoTT. I dnes, když hledám jak co nastavit, tak sáhnu po manuálu, nebo zapnu vysílač s jiným podobným modelem a omrknu nastavení. To množství funkcí prostě už v hlavě neudržím. A to nepoužívám žádné extra speciální funkce. Někdy si k tomu ještě otevřu anglickou verzi, protože ty německé displeje jsou hrůza. Každý asi máme jiné potřeby, ale ten manuál má 365 stránek a nějak si to bez něj nedovedu představit. U novějších verzí přibývají funkce, ale mauály jsou čím dám stručnější.

Pošta
dzordzik . 16.11.2019 09:17:50 . . info
jeremi (15.11.2019 22:26:44):
Jak řikáš. Jinak já taky přecházel kdysi hodně dávno z Hihitecu na graupner a problém jsem s tím neměl žádný, naopak. Jako bych si místo krabičky mýdla konečně pořídil rádio co něco umí a hlavně se na něj nepadá. Ani si nepamatuju, jestli jsem k němu vůbec návod měl, jestli ano, určitě jsem ho použil tak max jednou, když jsem potřeboval nějaký komplexní mix a nebyl si jistý jak to navázat na virtuální spínač.

Pošta
jyrry . 16.11.2019 05:50:12 . . www . info
PTI (15.11.2019 20:37:37): Měl jsem několik lat MX20ku a právě návod k použití, který se dodává k soupravám Graupner Hott je naprosto skvělý.
Jo, ten původní jo. Ale jak jsem nahlídnul do českých návodů na ty novější typy, je to o dost horší. Místy to spíš zmate než pomůže.
Ale že by "vyspělý modelář - pilot" dal řadu vychytávek úplně bez návodu... tomu moc nevěřím. Dnešní rádia jsou tak napěchovaná možnostmi a komplikovanými vazbami, že to jen tak z hlavy dá asi jen málokdo.
A pak taky návod pomůže při přechodu od jednoho systému ke druhému, já přešel z Hitec-Eclipse na Gr/SJ Mx-20 a už ta změna filozofie menu si vyžádala dost času proseděného na hajzlíku s návodem na kolenou smajl

Pošta
jeremi . 15.11.2019 22:26:44 . . www . info
dzordzik (15.11.2019 20:26:11): Lidé, kteří vědí, jaké má velký model výhody a umí jich využít, nemají zpravidla problém s návodem k vysílači smajl

Pošta
PTI . 15.11.2019 20:37:37 . . info
jeremi (15.11.2019 20:02:26): Měl jsem několik lat MX20ku a právě návod k použití, který se dodává k soupravám Graupner Hott je naprosto skvělý. Obsahoval přitom i ty zcela zásadní informace, třeba jak správně instalovat serva a pak i využití pokročilých funkcí soupravy. Taková učebnice, která umožní modelářovi růst. Takže za mě, alespoň takový návod. Kéž by podobný návod k RC soupravě dodával třeba JeTi. smajl
Jinak ale souhlas s tím, co jsi napsal jen si myslím, že to předvádění není novinka. Ono to bylo možné vidět i v minulosti.

Pošta
dzordzik . 15.11.2019 20:26:11 . . info
jeremi (15.11.2019 20:02:26):
Jsou lidi co mají model jako kráva třeba proto že zpavidla lépe a realističtěji létá a ne proto že by se chtěl apriori předvádět ... Ale máš recht, dost často to tak je. Obraz doby. Ještě bych doplnil to že je s ním na letišti zpravidla 1-3x za rok. Onen let tak podle toho vypadá.

Pošta
jeremi . 15.11.2019 20:02:26 . . www . info
Lark (15.11.2019 17:40:12): Bohužel i do modelařiny proniká prvek "předvádění se", modely jako kráva, k tomu odpovídající auto a samozřejmě rádio a ideálně to všechno sladit s oblečením smajl . To, že neumím vysílač nastavit a s modelem přistát není podstatné (viz i příklady tady).
Na ovládání naprosté většiny modelů s přehledem stačí vysílač s možnostmi prastaré Fc-16, jenže dneska je in, že třeba u větroně čím víc serv v křídle, tím lépe a nelze bez toho žít a tím nutit lidem rádia s milionem možností. Ono je velký rozdíl mezi tím mít plnou mechanizaci protože je to moderní a mezi tím jí umět seřídit a používat (a nastavit v radiu).
Tím jsem jen chtěl říct, že kdo toto využije, tak většinou ví, jakým způsobem funguje filozofie programování u jeho rádia a stačí mu jen základní popis funkcí a je schopen si model nastavit. Stejně u moderních vysílačů je více cest k dosažení cíle.
No a kdo to má jen na předvádění, tak tomu nepomůže ani 1000 stránkový návod se spoustou obrázků smajl

Pošta
MomoBrut . 15.11.2019 19:24:03 . . www . info
pad (15.11.2019 18:44:34): Ty máš návod na svůj mobil v češtině? Nastavíš si mobil podle toho návodu? Jen se ptám, já k posledním 3, co jsem koupil, teda něco, co bych nazval návodem, rozhodně nemám, vždy zakoupeno v českém obchodě, česká distribuce.

Pošta
lapa . 15.11.2019 18:48:30 . . info
Lark (15.11.2019 17:40:12):
Na posledniho v rade.
Myslim, ze se ceka na prvni pruser.
Zakonna povinnost prelozenych manualu je kvuli spravnemu provozovani/ovladani daneho zarizeni. A zakonne odpovednosti z toho vyplyvajici.
Jasne, jde o hrackoidni vec a jsme v Cesku s typickym pristupem ke vsemu - ale ceka se na precedens ...
Diskuse je zbytecna, niceho se nedobereme - zvlast s typickym ceskym pristupem. kdy nejde o to diskutovat argumenty, ale umlatit tim, kdo vtipnejsi/razantnejsi/ .....
Defacto typicky klausovskym - a kdo jste vy ...?

Pošta
pad . 15.11.2019 18:44:34 . . www . info
Lark (15.11.2019 17:40:12): Přátelé, nejen k vysílači se dělají návody smajl

Pošta
Lark . 15.11.2019 17:40:12 . . info
dzordzik (15.11.2019 16:04:07): Popsal jsi to naprosto přesně. Zrovna u RC napsat výstižný, smysluplný překlad, by nebyl překlad, ale napsání úplně nového návodu, protože samotní výrobci už se snaží, právě kvůli ceně, je dělat co nejstručnější na pár stránek, a při tom variabilita a počet funkcí narůstá. A nemusí se ani jednat o překlad. Stačí si pročíst návod k soupravám Jeti, který by si určitě zasloužil v některých pasážích taky rozšířit, aby bylo jasné fungování každé položky menu. Vytvořit dobrý manuál by znamenalo nejen projít všechna menu, ale napřed se naučit celý systém dokonale ovládat a znát i vzájemné vazby a naučit se je využívat i kombinování jejich různých možností. A pak by teprve mohl psát nějaký návod. Do toho se asi těžko někdo pustí, a při počtech prodaných kusů na našem trhu by to nikdo nezaplatil, ani si nedokážu představit nárust ceny. Proto si myslím, že zůstane u zaběhnutého systému, kdy prodejce splní zákonnou povinnost, ale použitelnost bude mizerná.

Pošta
dzordzik . 15.11.2019 16:04:07 . . info
dzordzik (15.11.2019 15:59:38):
A zapoměl jsem napsat to nejdůležitější, měl by to překládat někdo, kdo má v ruce ten vysílač, s modelem před sebou, nejdřív si to zkusit a pak to teprve překládat. Jenže to by znamenalo, že ten překlad bude ještě o dost delší než originál. a pak vyjde nový software a hromada věcí je jinak. A že by se někdo dělal s revizemi manuálů, verzovanými stejně jako software, to už je úplná hovadina. A pokud by jeden výtisk manuálu v CZ měl stát třeba 5000,resp o takovou částku by to rádio bylo dražší, už vidím kolik z místních mudrlantů by si ten TX v CZ i s manuálem reálně koupila. Nikdo. Každý by koupil tam kde je levnější, i bez manuálu a pak tady somroval o manuál ke stažení zadarmo. Jsme přece v Česku, že. Tedy ne, že by to v SK bylo obecně jinak.

Pošta
dzordzik . 15.11.2019 15:59:38 . . info
pad (15.11.2019 13:26:07):
Ano, je to velmi drahé, nemůžeš to dělat jen tak někdo, o tomhle tady už v minulosti byla debata a nic se nevyřešilo. Když už dělat překlad, tak by to muselo být s aktivovaným CZ menu, aby to bylo k něčemu. Překládat cokoli zabere nehorázné množství času a proto to stojí nehorázné peníze, které z distributorů na kvalitní překlad nechce investovat. Ani se nedivím. Nedoplatili by se a vždycky by se našel někdo, kdo bude mít pocit že je to přeložené špatně. Je to jako s jídlem, 10 lidí 10 chutí a 1 názorů jak by to mělo být správně.

Pošta
dzordzik . 15.11.2019 15:55:34 . . info
dokken (15.11.2019 11:55:37):
Od tebe asi jinou odpověď očekávat nelze. Velmi přínosná. Můžeš ten svůj slint nějak obhájit?

Pošta
MomoBrut . 15.11.2019 14:48:26 . . www . info
pad (15.11.2019 13:26:07): Ano, máš pravdu, je to velmi drahé. A i když je to velmi drahé, tak ten překlad stojí za prd. To jsem asi chtěl říci ve dvou větách. Distributor splní povinnost, má manuál, ale jeho použitelnost je diskutabilní. A jen dodám, originální manuál k špičkovým soupravám má typicky něco kolem 200 stran. V manuálu je opravdu jen elementární info, typicky pak, co v kterém menu je. Nenajdeš tam, co jak udělat, prostě postup pro malomyslného, to by pak mělo přes 400 stran. V manuálu nenajdeš postup, jak třeba naprogramovat složitější křídlo větroně nebo jak synchronizovat serva nebo jak chytře pracovat s režimy ...a to je jen minimalistický výčet, co jeden potřebuje a co tam nenajde ...

Pošta
pad . 15.11.2019 13:26:07 . . www . info
Lark (15.11.2019 12:39:47): Co se to tady objevuje za tendence? Jak, že je nereálné dodat cz manuál? Je to jen otázka peněz, nic víc. Bohužel se obávám, že prodejce (nebo výhradní distributor) prostě není ochoten si odtrhnout část marže a ten manuál nechat profesionálně zpracovat. Zřejmě si myslí, že mu to přeloží nějaký študák za pár stovek. Zaplatit někoho, kdo to udělá fakt dobře, prostě ochoten není. Když někdo bude překládat jen text, tak ze známosti bude stát stránka tak tisícovku (obyč. text, ne nic technického či ekonomického), běžná cena vyšší. No ve chvíli, kdy si překladatel technického manuálu řekne litr za stránku, tak je konec smajl .... protože to prostě není jen ten překlad, ale komplexní práce vč. grafické, která musí dávat celkově smysl. A jestli překládat EN pojmy jako D/R, EXP apod. do CZ .... v zásadě proč ne, někde na úvod seznam zkratek, s vysvětlením, ale dále už jen EN
No nic, my to nerozštípneme smajl

Pošta
Lark . 15.11.2019 12:39:47 . . info
dzordzik (15.11.2019 06:33:14): Omlouvám sem ale to nebyla reakce na tebe. Jen jsem to dal za posledního.
Problém vidím v tom, že vytvoření opravdu podrobného manuálu už u výrobce, je hodně nákladné, tak se snaží ho udělat co nejjstručnější, nebo ho jen vystavit v elektronické podobě. Navíc při lokalizaci je další problém, protože ty manuály někdy obsahují spoustu obrázků a třeba u Grapnera jsem kopil vysílač v angličtině ale české verzi jsou všechny obrázky displejů německé. Naštěstí souhlasí číslování stránek německé, anglické i české verze, takže při dobré vůli se dá všechno dohledat. Problém vidím i v tom, že hodně lidí není ochotných si to dohledávat a nejradši by měli polopatický manuál v češtině, což je asi při dnešním tempu "chrlení" nových verzí a produktů nereálné.

|
© 2010 Ludvík Novotný