reklama
|

Pošta
dzordzik . 25.03.2020 09:02:06 . . info
předchozí vlákno-filtr vlákno-strom
Re: Zkušenosti FrSKY
vlada (25.03.2020 08:07:17):
Nic si z toho nedělej. To samé jsem udělal já a místo aby si to dotyční řpečetli a pokusili se pochiopit, že to psal člověk co ty rádia všechny měl a delší dobu je reálně používal, tak jsem se dočkal odsouzení. A pokud jde o to na jakém rádiu a co jsem programoval, píšu tam jasně jak na mě to rádio působilo a sám píšu že si to každý má zkusit sám za sebe, protože to co sedí mě nemusí sedět ostatním: i tak se tady najde kopa chytráků pro které jsem málem debil, který si udělal nesprávné závěry (v čem, že se mi to rádio vlastně mělo líbit a mělo se mi s ním dělat dobře?) a vytahuju kostlivce. To rádio se nijak diametrálně nezměnilo. Systém ovládání je pořád stejný, jenom tam přidali script na rychlejší přiřazení fcí, ale to jsem už psal taky. A to jestli ještě modelařím nebo ne s tím nemá nic společného už vůbec nic. Na to, aby někdo rádio opravdu hluboce pochopil někmu stačí měsíc, někomu rok a někdo ho hluboce nepochopí nikdy. Opět je to individuální věc a stojím si za tím, že rádia, která mají tak otevřený systém obecně nejsou vhodná pro začátečníky. Právě proto, že se v těch možnostech většinou utopí a pak jsou odkázaní na ty zkušenější nebo znalejší: Ale opět, je to individuální věc. Proto znovu a pro pomalejší. VYZKOUŠEJTE SI TO PŔED NÁKUPEM a pak se rozhodněte.

Pošta
chphoto . 25.03.2020 08:10:13 . . info
zdzd (25.03.2020 07:15:17): OK, díky za snahu. Napíšu přímo do JETI, oni zase po týdnu odpoví (jako minule), ale jestli to bude k něčemu, to netuším.

Pošta
vlada . 25.03.2020 08:07:17 . . info
dokken (24.03.2020 18:20:53): No me se libi jak se někdo za něco odsuzuje a vzapeti se udala to same smajl.

Uz jsem sem někam dával link Pavla Marka s porovnáním vysílačů které létal na F3x.

Mozna jedna drobnost - pokud mam radio s predefinovyma funkcemi, tak mi muze někdo snadněji poradit, než když mam absolutní volnost ve všem.

Jinak několik kamarádů OpenTX mají a programování zbylo na mne ( oni si nechávali naprogramovat i jednoduchého Hitech smajl ) a přiznám se, ze jsem z toho uplne na vetvi nebyl.
Ono to totiz nejde jenom o to, to podle nějakého návodu "nacvakat", ale "hluboce" pochopit.

Jinak kytaru uz mam - uvazuju o klavíru smajl.

Pošta
xpetr . 25.03.2020 08:00:16 . . info
Staš (25.03.2020 07:36:00): Přesně tak, navíc už prakticky nemodelaří a vytahují problémy, co byly aktuální před deseti léty....kostlivci! smajl

Pošta
lv . 25.03.2020 07:50:43 . . www . info
Staš (25.03.2020 07:36:00):Vyzkoušejte raději RC MANII .
Tam je to úplne rovnaké. Jediný rozdiel je v tom, že tam radia tí, čo sa včera pýtali.

Pošta
Staš . 25.03.2020 07:36:00 . . www . info
pekum (22.03.2020 09:41:14):
Zdravím. Tak diskuze jako vždy. Výměna názorů mezi několika lidmi, kteří se asi dost nudí. Jsou to pořád stejní lidé a ta diskuze je o všem možném, jen ne o tématu.
Tak je to tady pořád. Vyzkoušejte raději RC MANII .

Pošta
zdzd . 25.03.2020 07:15:17 . . www . info
chphoto (24.03.2020 21:34:45): Tak bohužel, fotky DUPLEX R8, R6 nemám.

Srovnávali jsme to tehdy na diskusi, Já dával futabu, někdo jiný duplex. A odkazy na fotky už nechodí. Bylo to v tomto vlákně.

http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=39&t=22739

Pošta
JIO . 24.03.2020 21:36:08 . . info
dzordzik (24.03.2020 21:20:19): Jinak řečeno, na základě nepříliš povedeného pokusu, či spíše z neznalosti, absolutní odsudek.

Zajímavý závěr.

Pošta
chphoto . 24.03.2020 21:34:45 . . info
zdzd (24.03.2020 19:53:02): No uvidím, sice se mi nechce úplně "obětovat" Goblina 570 na pokusy, ale furt je to lepší než pohřbít 700 nebo 800. A právě i proto zjišťuji informace. Protože nakonec po dlouhém hledání se mi oklikou povedlo dostat telemetrii z Kontroniku prakticky libovolně do jakéhokoli systému (ne jen to co má Kontronik přímo pro JETI, Futabu, Multiplex a tuším i Graupnera - Kontronik Telme). No a to co jsem našel (JLog) umí telemetrii poslat i na FrSky. Takže v tuto chvíli se vážně rozhoduju, jestli se na celý "pokus" s JETI nevyprdnout a nelítat s FrSky když celej minulej rok jsem na techniku s FrSky nespadnul a co jsem spadnul byly jen a jen ruce.

Pošta
dokken . 24.03.2020 21:33:31 . . info
dzordzik (24.03.2020 21:20:19):
nemusíš se v ničem nimrat
wizard se spustí aut. při založení nového modelu
a je tomu tak už přes 5 roků

Pošta
dzordzik . 24.03.2020 21:20:19 . . info
dokken (24.03.2020 21:13:24):
Protože máš evidentně problém s pochopením psaného textu, tak ti zjednodušeně řečeno sděluji, že to rádio, které jsem tehdy programoval tento script neobsahovalo. Kde bylo kupované netuším a je mi to jedno. Tímto debatu k nejlepšímu programovacímu systému do modelářských rádií končím. Co jsem tazateli chtěl poradit, to jsem napsal. Co a jestli vůbec si z toho vezme je na něm. Chápu, že rada od tebe je koupit si rádio a pak se nimrat ve wizardech a lua scriptech, ideálně té správné release a data uvedení.

Pošta
dokken . 24.03.2020 21:13:24 . . info
dzordzik (24.03.2020 20:40:00):
LUA script wizard měl release jako samost.soucast zacatkem 2014 a Urbánek ho počeštil a dávali ho tam jako bonus.
Hned potom už byl LUA wizard součástí contentu SD karty. Konkretně od verze 2.0.3 - release červen 2014 je automaticky Wizard ve scriptech..
5 1/2roku!..
tak nevím co mi tady sděluješ ))

Pošta
JiriB . 24.03.2020 21:03:01 . . info
Fifa (24.03.2020 18:33:39):
.....programovani modelu nocni mura......

Nějak tak jsem to myslel, resp. doplnění, že ten, pro koho je to noční můra nemusí být "blb" ..... a v tom případě orig. návod v češtině může být nezanedbatelná výhoda...
Ono teda i ten návod na JetiDuplex vysílače není úplně dokonalý, do teď jsem nepochopil způsob, jak poznat v jaké poloze musí být páčka, když tomu cosi přiřazuji. Dělám to na "popáté" (u té mc22 na sedmkrát) a pěkně mě to kaká (jak by řekl zdzd)... smajl ... jasný, už dávno jsem mohl požádat místní borce o školení a ... asi k tomu dojde....

Pošta
dzordzik . 24.03.2020 20:40:00 . . info
dokken (24.03.2020 18:20:53):
Jinak to co Rimr,ukazuje není standardní průběh programování ale výsledek scriptu, který tam CZ prodejci dávají, ale pokud si rádio koupíš odjinud, standardně tam není, pokud jsem to pochopil správně. Možná proto to tehdy vypadalo jinak.

Pošta
dzordzik . 24.03.2020 20:37:37 . . info
dokken (24.03.2020 18:20:53):
Já ti popisuju jak to bylo tehdy, když jsem to dělal já. To je tak rok a půl zpět. Možná, že se to od té doby změnilo. Pokud ano, může být. I tak ale platí, že to co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému: Takže platí, vyzkoušet a koupit. Nedat na rady, člověk se může ošklivě spálit.

Pošta
dzordzik . 24.03.2020 20:36:07 . . info
Fifa (24.03.2020 18:33:39):
A značka ideál je rádio se spolehlivým přenosem u kterého se vztekat nemusím vůbec.

Pošta
zdzd . 24.03.2020 19:53:02 . . www . info
chphoto (24.03.2020 18:30:55): Podle fotky těžko říci, ale vypadá to, že tam nějaké ochranné prvky přidali. Původně tam prakticky nic nebylo. Někde mám fotku, ale na tom PC mi zrovna běží zálohy. Podívám se po ní zítra.

Pošta
Fifa . 24.03.2020 18:33:39 . . info
dzordzik (24.03.2020 17:05:54): za posledniho. Jsou lidi pro ktere je programovani modelu nocni mura a jsou lidi pro ktere je oziveni era na kterem stravili x hodin a mixovani vseho mozneho prijemna tresinka na dortu.
Zakladem je ale spolehlivy prenos.
Tedy zalezi na tom kolik mate penez, casu, jake mate nervy a ktera z techto 3 komodit je pro vas nejcenejsi. Nad programovanim se muzete vztekat doma nekolik hodin, neovladatelne ero je jen par sekund smajl

Pošta
chphoto . 24.03.2020 18:30:55 . . info
náhled náhled
zdzd (24.03.2020 15:30:49): Ta REX3 vypadá takto..... a nějaký kondíky tam vidím.....

Pošta
dokken . 24.03.2020 18:20:53 . . info
dzordzik (24.03.2020 17:05:54):
ad OpenTX
- na jedne obrazovce lze mít absolutně vše
- u OpenTx je průvodce, takže rádio tě vede k základnímu přiřazení kanálů
smysl, velikost výchylek a druh mixů už je z logiky věci individuální
- princip OpenTX je tento:
vím co má model dělat z toho si odvodím co se má hýbat s čím a jedno po
druhým tam láduju, vrstvím mixy

Není to styl, jéé to jsem nevěděl že tam může být tohle tak to tam dám
čili nikoli chaos, ale pevný řád

- protože tam jde napípat skutečně všechno, lze si na všechny přepínače navolit
vlastní hlášku, třeba v mongolštině, když mi nevyhoví knihovna hlášek tak si ji
vytvořím
- nikdo z konkurence nemá
jsi svázanej starejma šablonama..OpenTx je logičtější
je 21 století, vše se válí na YT od Rimra, není třeba si nic půjčovat

Už po několikáté tě žádám, přestaň tu lidi mystifikovat o údajném chaosu u OpentTx - není to pravda
že

kdo nezvládne to co na videu, měl by si třeba koupit ryb. prut nebo kytaru https://youtu.be/Ij2GI0lRHto?t=79

Pošta
dzordzik . 24.03.2020 17:05:54 . . info
JiriB (24.03.2020 15:37:11):
Hele, rozumím tomu, že někomu něco nesedne, ale aby si člověk, který rozumí angličtině nedokázal na MC22 napípat byť jednoduchý model, to už chce fantazii. Začínal jsem historicky na Hitecu, technicky to byl hrozný shit s nespolehlivým přenosem, který mě stál 2 modely než jsem ho zahodil, pak jsem přešel na MC19 a pak na 22. Návod jsem potřeboval jednou a to na poměrně hodně složitou věc. Jinak nikdy. A i kdyby, český bych nepoužil. Jednak nesedí názvy položek s tím co vidím na rádiu a jednak většinou překlady stojí za houby. Pokud si nezvládl MC22, pak si neumím představit, že bys zvládl systém jako je např. OpenTX, která tě vůbec nikam nevede a nic ti ani nenaznačí. jsi na všechno sám. OK, pokud si stáhneš funkční šablonu pro tvůj případ a tu pak jenom ohneš, tak možná, jenže to tě zase nenaučí tomu jak ten systém funguje a budeš navždycky závislý na někom jiném, kdo to udělá za tebe. Mě stačilo jednou programovat akrobata s více let. režimy na nějakém TX s Open TX systémem. Byl to jeden z nejhorších zážitků při programování vysílače za celý můj modelářský život a rozhodně vím, že bych to už nikdy nechtěl opakovat. Ano, cíle jsem nakonec dosáhl, ale za cenu neskutečných nervů a vztekání se proč to trvá tak neskutečně dlouho, proč nejsem schopen na jedné obrazovce zjistit přehled všeho co mám kde nastaveno a co a kdy se aktivuje. Ano, na jednoduchý model to není problém. na složitý s moc servy a x letovými řezimy a x mixy to je o nervy. Minimálně pro mě. když jsem pak to samé onomu užovateli ukázal to samé na Graupneru, nechápa pro změnu on jak jsem to mohl udělat tak rychle a jednoduše a bez manuálu a jak to že najednou přesně ví co si kde nastavil. Dodneska není schopen si svoje rádio naprogramovat sám a to je člověk technicky zdatný, velmi šikovný modelář, dřív létal Futaby a kdysi dávno ještě starého Hiteca a te si pořídil nové rádio s milionem možností, jenže on není schopen si nastavit ani ty základní, protože je to pro něj naprosto nepochopitelný koncept programování a když už si něco nastavil, nidky nevěděl co a za jakých podmínek. Prostě totální chaos. To je zase druhá zkušenost.

Proto jsem radil, aby si dotyčnžý zkusil půjčit nějaké rádio s OpenTX, zkusil si v tom něco s pomocí někoho kdo to umí nastavit a viděl by jestli mu to vyhovuje. Totéž ať udělá třeba s Futabou nebo Jeti a bude doma. A věřím, že najednou zjistí, že mu třeba bude úplně jedno, že je Futaba o x tisíc ražší, jenže si bue schopen s ní poradit. Nebo to taky bude naopak a bude mu sedět OTX koncept.

bez osobního vyzkoušení si ale kupovat rádio a tím tuplem na doporučení někoho cizího, komu může vyhovovat úplně něco jiného je dle mého holý nesmysl. Podobně jako kupovat auto přes internet bez zkušební jízdy. To by taky asi nikoho nenapadlo.

Pošta
dzordzik . 24.03.2020 16:54:03 . . info
chphoto (24.03.2020 15:20:23):
Může být, pokud jednou z hlavních priorit je cena, ale tazatel k prioritám nic neudal. To se pak těžko radí. Pokud by řekl, ok chci rádio na velké akrobaty nebo velké větroně, nejsložitější model bude mít takové a takové osazení, jaký typ TX byste mi doporučili? Mám aktuálně Futabu a celkem mi vyhovuje, byla by rada jiná než jsou ty, kterých se dočkal. V jakémkoli fóru, kromě tohoto, je běžné, že má tazatel mustr na to jak má dotaz vypadat. Tady se plácne možná dobře míněný, ale nekompletní dotaz a odpovědi, často ovlivněné tím komu kdo fandí, tomu pak odpovídají.

OK, tak se tedy budeme snažit poradit. Začal bych tím, že se původního tazatele zeptám, jaký nejsložitější model z hlediska počtu serv a složitosti mechaniky křídla očekává že bude létat? Vyhovuje mu logika programování novějších Futab, kdy se vychází z předdefinovaných šablon, které si velmi rychle nastaví a max přiohne k obrazu svému, nebo mu spíš vyhovuje mít nepřeberně možností ale s rizikem, že se v tom utopí a že když nebude delší dobu s modelem létat, může se stát, že si už nebude pamatovat co si kde nastavil? (stává se to i velmi zkušeným uživatelům různých systémů, tak proč ne začátečníkovi).

Jak moc zásadní je pro něj cena a má nějaký limit, přes který nechce jít? Jak moc zásadní je pro něj telemetrie a jaké typy senzorů určitě bude chtít provozovat? Umí anglicky natolik dobře, aby byl schopen přelouskat En návod, nebo vyžaduje český a český support, enbo je zvyklý si poradit sám? Má ve svém okolí převážně modeláře s jakými systémy, kteří by mu v případě potíží byli schopni a ochotni poradit?

S tím už se pak dá pracovat.

Pošta
PTI . 24.03.2020 16:52:06 . . info
chphoto (24.03.2020 15:20:23): Ale je to opět zase klasická diskuse o "poměřování pindíků". A myslím si, že původnímu tazateli jsme "opravdu poradili"!!!

Jasně že poradili: Kup si Jeti. Je to skvělé rádio a je České. smajl smajl

Pošta
JiriB . 24.03.2020 15:37:11 . . info
ika (24.03.2020 07:55:30):
….ta cestina je argument uplne mimo me chapani. …

No, tak abych ti to vysvětlil, resp. moc "tomu" také nerozumím.... :
Bude mi 60 a celý profesní život se živím jako strojní konstruktér, ve 3D jsem od začátku (od 1996 kdy byl první 3D na pc) … jinak řečeno, jsem placen za "fantazii" a kreativitu. Do teď beru plat a nikdy s tím nebyl problém .. a anglicky se domluvím i technickou angličtinou....ale ….
…. napípat vysílač byl problém vždy. Začalo to MC22s, to jsem "ležel" jak v orig. angl. návodu, tak v tom nešťastném českém překladu a byl to "porod". No a tak když byla možnost koupě od českého výrobce s pořádným návodem a podporou, tak to byl tak významný argument, že jsem neváhal a …. mě se Jeti prostě líbí. A i teď to pípání moc nemám rád, třeba přehodit pořadí let. režimů, raději ne....a po netu se "válí" hodně návodů v češtině, např. lomcovak.cz...např. napípat el. větroň, aby v jednom režimu plyn páka ovládal plyn a vdalším butterfly a v dalším klapky bych nikdy bez Lomcováka nedal....
Tak kdyby zakladatel byl náhodou stejně "postižený", tak alespoň má zkušenost.... smajl

Pošta
zdzd . 24.03.2020 15:30:49 . . www . info
chphoto (24.03.2020 15:21:29): Tak to ti nepovím. Tehdy to bylo asi u všech, pak na antény začali dávat smršťovačku, cože je jen optické řešení. A jestli pak upravili i vstupy nevím. To by někdo musel kouknout do svého RX. Pokud jsou u antén jen kondíky a šváb, tak je to pořád špatně.

Když jsme tehdy porovnávali vstupy JETI a FUTABA RX, tak jsem to popsal "ten JETI RX vypadá, že ho uvnitř někdo vykradl". Zkrátka bylo tam jen to nejnutnější, což není mnoho...

Jinam o jednom vysílači tu bylo toto http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom2.php?idforum=21&potec=1505032

Pošta
chphoto . 24.03.2020 15:21:29 . . info
zdzd (24.03.2020 15:19:42): A týká se to všech přijímačů, nebo to je takto uděláno u všech, i u řady REX (konkrétně REX3)?

Pošta
chphoto . 24.03.2020 15:20:23 . . info
dzordzik (24.03.2020 10:48:23): No mě to trochu přišlo s tím, že jeho výčet "vlastností a parametrů" bereš jako nějakou reklamu. A to že není co řešit - v kontextu rádia za 9k pro někoho, kdo ho chce, to je prostě cena, se kterou nemůže soupeřit nikdo. Ano, máš naprostou pravdu, že se najde mnoho lidí, kteří prostě toto konkrétní rádio neudou chtít, i kdyby bylo zdarma, ale to dokken neřešil. On jen řešil výhody a to neberu jako reklamu, já to beru jako konstatování faktu.

Ale je to opět zase klasická diskuse o "poměřování pindíků". A myslím si, že původnímu tazateli jsme "opravdu poradili"!!!

Pošta
zdzd . 24.03.2020 15:19:42 . . www . info
chphoto (24.03.2020 09:04:30): nebude nad vlastní zkušenost až vyzkouším DS-12 ve vrtulníku

Jen pro upřesnění - problém JETI a vrtulníku není ve vysílači a jeho možnostech. Je v hardwareovém řešení vstupních obvodů přijímačů. které mají tendenci vyhořet.

http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom2.php?idforum=8&potec=1096213

Pošta
Symplex . 24.03.2020 14:03:04 . . info
dokken (24.03.2020 11:55:53):
Mám Taranise již z doby, kdy výroba začínala a dal jsem si ho poslat z Anglie, protože v té době v CZ nebyl žádný prodejce.
Taranis mě nikdy nezklamal, dosah OK, spolehlivý systém přenosu, za peníze, které jsem tehdy utratil ( 190 Liber ) dobré řešení bez kompromisů.
Jediný problém je složitější napípání hodně složitých modelů. Jednoduché modely se dají napípat v obslužném programu Companion TX na pc a nahrát do vysílače.
Nyní už většinou zkopíruju model podobného typu a pouze ho upravím.
Na světových webech se dají stáhnout hotové šablony modelů pro Open TX.
Škoda, že něco podobného není u nás v češtině s vysvětlením funkcí na modelu.
Jsem starší uživatel, žádný programátor a když jsem si nevěděl rady s napípáním, tak díky ochotným modelářům na diskuzních forech jsem vše vyřešil.

Hádky, zda je lepší číňan za malé peníze nebo pro pracujícího v CZ, který se stará o rodinu a na koníčka má omezené finanční možnosti finančně obtížně dostupná vysílačka z Jety jsou zbytečné - lidi mějte se rádi.
Někdo prostě jezdí do práce otřískanou feldou, někdo v novém Mercedesu. Oba do práce dojedou. Hlavně že se létá.
U vysílačky já jako první požadavek mám spolehlivost ovládání a to mě můj Taranis splňuje. Prostě té své vysílačce věřím. Důvěra se nenechá koupit, ta se musí získat (nakonec stejné je to i ve vztazích).

Pošta
dokken . 24.03.2020 11:55:53 . . info
dzordzik (24.03.2020 10:48:23):
Neznám z klubu ani okolí případ, že by si někdo od někoho půjčil na den rádio a nechal ho tam hrabat a pípat modely. Maximálně potěžkat a jak se to drží, vše ostatní je na netu. Tvůj problém s čínou nemá cenu ani komentovat.
Určitě ted sedíš za francouzským kompem v trenclích se západního německa ))

|
© 2010 Ludvík Novotný