no-banner
|

Pošta
pekum . 26.03.2020 08:49:25 . . info
předchozí vlákno-filtr vlákno-strom
Re: Zkušenosti FrSKY
pekum (22.03.2020 09:41:14):
Pokusím se to nějak shrnout ...

Za prvé děkuji všem, kteří mi nějak odpověděli, mám z toho pro sebe i vás ještě pár úkolů.

1 - TELEMETRIE
Uvědomil jsem si, že zatím nechápu přesně k čemu to je, resp. jak to prakticky využít. Myslel jsem si, že je to jen taková hračka, ale když čtu příspěvek od dzorzika jak mu telemetrie zachránila model za 200k, chápu že nic nechápu. Telemetrie umí poslat do vysílače něco jako umělý horizont, směr letu, rychlost, výšku? Bez toho nevím jak bych model dovedl k sobě.

Můžete mi prosím poslat nějaký odkaz kde jsou praktické aplikace telemetrie?

2 - SPOLEHLIVOST FrSKY
Zaznamenal jsem tady jedinou špatnou zkušenost, F5J (což jsou 4metrové elektry) 400 m horizontálně daleko nízko nad zemí. To je dle mě extrémní aplikace
a takhle daleko bych 2m model již dávno neviděl. Ano 400 metrů vysoko proti obloze to není problém vidět a řídit. Vadí mi jiná poznámka a to je skutečný vysílací výkon. Nerad bych někde platil pokutu za nedodržení předpisů.

Chápu to tak, že spolehlivost FrSKY je v zásadě (pro mě) ok.

3 - CO VYBRAT
Rozhodnu se podle toho, jestli zvolím telemetrii nebo ne.

Pokud bez telemetrie, bude to FX-30 bazarová, na pár let to vydrží a celkové vybavení (Tx, 2xRx, nabíječ, kufr, pult, popruhy) bude tak 8k. Celkem už chápu proč se toho lidi zbavují za tak směšné peníze. Mimochodem za takovou cenu jsem v devadesátkách neměl ani FC-16

A další parametr je výše investice a to kolik to bude si nechám ještě projít hlavou, hlavně v souvislosti s vývojem ekonomiky, jaké budou prognózy a tak. Přeci jen jsou věci zbytné a NEzbytné.

V případě, že jen "málo", tak FrSKY Taranis-E a v případě, že obětuji nějakých 30-40k, tak bych vzal Futabu s telemetrií, něco jako FX-36, jestli vůbec něco takového budou vyrábět. Mám s Futabou jen ty nejlepší zkušenosti.

4 - VYSÍLACÍ PROTOKOLY
Zajímá mě jaké jsou dnes aktuuální vysílací frekvence a protokoly, resp. jejich budoucnost pro modelařinu. Přeci jen mám před sebou ještě tak (doufám) 30 let modelařiny, tak vybírám na dlouhou dobu.

Máte to někdo nějak přehledně shrnuté? Přeci to musí existovat, už jen pro to aby firmy mohly vyvíjet smysluplné věci.

4 - KECY NA ZÁVĚR
Původně jsem snil o DC-16II, zálohovaný přenos, CNC frézované tělo, určitě nejhezčí Tx co jsem kdy viděl. Upřímně, nečekal jsem tolik negativních zkušeností s JETI. Snad se jim to podaří do budoucna nějak vyřešit. Takže JETI v tuto chvíli ne. Ještě k té podpoře českých firem. Jsou předměty krátkodobé spotřeby a té dlouhodobé. Jasně jogurt, nebo pivo si koupím vždy české, případně si zítra vyberu jiné české. Ale co 2. extrém, třeba auto které kupuji za své peníze (ne firemní) a na dlouho. Tam už to beru jinak. A Tx chci buď na dlouho a nebo levně.

Ještě jednou díky všem

Pošta
dokken . 26.03.2020 08:37:53 . . info
dzordzik (25.03.2020 18:05:32):
Mě stačilo jednou programovat akrobata s více let. režimy na nějakém TX s Open TX systémem. Byl to jeden z nejhorších zážitků při programování vysílače za celý můj modelářský život a rozhodně vím, že bych to už nikdy nechtěl opakovat.

Na tomhle se pořád točíš.
5 let to už není pravda viz můj příspěvek níže s videem ..again:

kdo nezvládne to co na videu, měl by si třeba koupit ryb. prut nebo kytaru https://youtu.be/Ij2GI0lRHto?t=79

Přestaň lidi mystifikovat!

Pošta
dzordzik . 25.03.2020 18:05:32 . . info
dokken (25.03.2020 11:44:15):
Sorry pane neomylný, ale to že tobě něco vyhovuje a chválíš to není žádný argument. Vadí ti snad něco na tom, že doporučuju, aby si každý TX před nákupem vyzkoušel a až pak se rozhodl? Pokud bys byl prodejce těchto rádií, tak bych pochopil, že ti šlapu na kuří oko, ale takto? evidentně nejsem sám, komu ten systém zrovna nevoní. Nebo jsme všichni, kterým to nevyhovuje blbci? Pokud sis toho ráčil všimnout, neměl jsem problém uznat, že ten systém má, když už nic jiného, tak minimálně velmi dobrý a možná i nejlepší dosah na trhu. Pokud je něco dobré, nemám to problém pochválit.

Pošta
PTI . 25.03.2020 16:36:57 . . info
ika (25.03.2020 14:17:08): Já když jsem kupoval přijímač, tak jsem si s tím koupil i krystal na obě frekvence, které jsem používal. Přímo od JeTi, chodilo mi to v jednom balíčku. A problémy prost nebyly. Těch čtyřkanálů jsem přitom používal hodně, pro kombatové modely nebylo potřeba nic jinýho. Jedinou závadou bývala utržená anténa. smajl

A regly jsem dlouho nekupoval jiné, Když shořel, bylo to moji vinou, A i tak, když jsem ho poslal "na opravu" dostal jsem nový. Já fakt nemám důvod na JeTi nadávat.

Pošta
MomoBrut . 25.03.2020 15:53:34 . . www . info
zdzd (25.03.2020 12:14:55): Tohle říká vše ...
Já cokoliv od JETI přestal používat, protože oni jsou pokusná laboratoř.
A není to jen otázka minulosti, ale bohužel současnosti, nebudu vytahovat konkrétní věci, tady to stejně nemá cenu. Neustálý vývoj se hodí do aplikací do tlf pro teenagery s pupínky, ne do zařízení, kde je hlavním parametrem spolehlivost. Tohle v Jeti myslím nikdy nepochopili, a ani nevypadá, že se to změní. Jsou daleko před konkurencí ve funkcionalitách, které 95 % kupujících nevyužije a tlačí to pořád dál. Ale že jejich uživatelé jsou betatesteři, to nikomu nevadí nebo vadí a taktně mlčí. Každého volba ...

Pošta
ika . 25.03.2020 14:17:08 . . info
PTI (25.03.2020 11:59:49): nemel jsi problemy, protoze jsi mel nejspise tu opravenou varku (nebo pouzival krystaly Hradec) nebo stesti.
Naprosto souhlasim se ZD "oni jsou pokusná laboratoř.". Staci si vzpomenut treba na regulatory do aut, kdy se spousta lidi divila, ze elektriky mela najednou cudaka.
O tom ze ty prvni "analogove" regly do letadel menily jak na bezicim pase ani nema cenu mluvit.

Kdyz podobne vyrobky koupis od jine zahranicni modelarske firmy (klidne i od toho nize jmenovaneho cinana), tak to funguje jak ma, nepostrebujes nic nikam posilat, shanet rady a podobne (samozrejme jsou i vyjimky).

Pošta
JIO . 25.03.2020 13:02:10 . . info
zdzd (25.03.2020 12:50:26): Sleduji, že téma se jmenuje "Zkušenosti FrSKY" a nakonec to končí u toho, že se probírají (neblahé) zkušenosti s ryze českou a dotovanou Jeti. smajl Zajímavý vývoj.

Pošta
zdzd . 25.03.2020 12:50:26 . . www . info
PTI (25.03.2020 12:23:19): Nekecám. Třeba ten FS u některých MPD přijímačů při výpadku počkal a pak skočil na požadované polohy, u jiných ty přejížděl postupně. A že MS-044 byla loterie ti potvrdí každý vrtulníkář.

Pošta
PTI . 25.03.2020 12:23:19 . . info
zdzd (25.03.2020 12:14:55): myslím, že kecáš. S JeTi létám dost dlouho a nic z toho co popisuješ jsem nezaznamenal. FS mi funguje u všech přijímačů a Power Boxů normálně, nastavování bez problému, gyro mám jen v jednom přijímači a funguje jak má. Jediný problém jsem měl s funkcí magnetického spínače, který nešel vypnout . Byla to závada v PB. po reklamaci jsem obdržel nový PB a je po problému.

Pošta
zdzd . 25.03.2020 12:14:55 . . www . info
ika (25.03.2020 11:55:32): Já cokoliv od JETI přestal používat, protože oni jsou pokusná laboratoř.

Vypustí něco do světa a pak to bez kontroly a dokumentace mění.

Spousta lidí je obdivuje, že tam jim zavolají a oni něco upraví.A to je přesně ta hrůza. Koupíš něco, to vyhovuje. Koupíš to znovu a chová se to jinak. Proč? Od kdy? A jak?
To se nedozvíš.

Některá gyra fungovala, jiná nešla seřídit, failsafe REX 7 mi fungoval u každého jinak. Vstupy reglů nectily TTL úrovně a tak dále.

Přestalo mne to bavit. Že inovují? To je OK a chvályhodné. Ale měnit věci lidem pod rukama je podraz. Navíc často s tím, že s uživatelů dělají pitomce a za bukem to potajmu opraví.

Toto je taky kouzelné

http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom2.php?idforum=8&potec=1515394
http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom2.php?idforum=21&potec=1505032

Pošta
PTI . 25.03.2020 11:59:49 . . info
ika (25.03.2020 11:55:32): Já jsem s těmi JeTi FM REX 4 létal, a neměl jsem s nimi problémy, Z nostalgie mám ještě jeden někde v šuplíku a stále funguje. nedávno jsem to zkoušel s FM vysílačem Modela. smajl

Pošta
ika . 25.03.2020 11:55:32 . . info
zdzd (25.03.2020 11:43:56): kdyz si vzpomeny na FM REX4, tak to bylo neco obdobneho. Taky problem nemeli, jen ty prijmace jaksi nefungovaly s vetsinou krystalu a v tichosti ty prijmace vymenovali.

Pošta
chphoto . 25.03.2020 11:50:42 . . info
zdzd (25.03.2020 11:43:56): Ano, o tom se v tom mailu také zmínili. No nic, necháme to koňovi, ten má větší hlavu, ale první lety budou fakt super adrenalin.....

Pošta
dokken . 25.03.2020 11:44:15 . . info
dzordzik (25.03.2020 11:40:30):
jen nemám rád když argumentama položenej na lopatky pindá dál a dál

Pošta
zdzd . 25.03.2020 11:43:56 . . www . info
chphoto (25.03.2020 11:23:29): přiznali, že staré verze R6 a R8 padaly, ale verze REX mají být podstatně lepší

Nic nového pod sluncem. Tehdy tvrdili, že R6 a R8 problém nemají - tedy kromě uživatelů co je používáním ničí.

Pošta
dzordzik . 25.03.2020 11:40:30 . . info
dokken (25.03.2020 09:26:20):
Moc tě sere, když s tebou někdo nesouhlasí, byť jenom částečně? Asi ano.

Pošta
chphoto . 25.03.2020 11:23:29 . . info
chphoto (25.03.2020 08:10:13): Jak jsem předpokládal, odpověď od JETI dorazila a v podstatě přiznali, že staré verze R6 a R8 padaly, ale verze REX mají být podstatně lepší a PRÝ si nikdo nestěžoval. Takže se pustím do testů a pokud helina žuchne, pošlu jim to i s helinou na opravdu spolu s jejich vyjádřením a uvidím, jak se k tomu postaví - ale pevně věřím, že k tomu nebude muset dojít.

Pošta
dokken . 25.03.2020 09:26:20 . . info
dzordzik (25.03.2020 09:02:06):
..aneb jak napsat na 14 řádcích NIC

Pošta
dzordzik . 25.03.2020 09:02:06 . . info
vlada (25.03.2020 08:07:17):
Nic si z toho nedělej. To samé jsem udělal já a místo aby si to dotyční řpečetli a pokusili se pochiopit, že to psal člověk co ty rádia všechny měl a delší dobu je reálně používal, tak jsem se dočkal odsouzení. A pokud jde o to na jakém rádiu a co jsem programoval, píšu tam jasně jak na mě to rádio působilo a sám píšu že si to každý má zkusit sám za sebe, protože to co sedí mě nemusí sedět ostatním: i tak se tady najde kopa chytráků pro které jsem málem debil, který si udělal nesprávné závěry (v čem, že se mi to rádio vlastně mělo líbit a mělo se mi s ním dělat dobře?) a vytahuju kostlivce. To rádio se nijak diametrálně nezměnilo. Systém ovládání je pořád stejný, jenom tam přidali script na rychlejší přiřazení fcí, ale to jsem už psal taky. A to jestli ještě modelařím nebo ne s tím nemá nic společného už vůbec nic. Na to, aby někdo rádio opravdu hluboce pochopil někmu stačí měsíc, někomu rok a někdo ho hluboce nepochopí nikdy. Opět je to individuální věc a stojím si za tím, že rádia, která mají tak otevřený systém obecně nejsou vhodná pro začátečníky. Právě proto, že se v těch možnostech většinou utopí a pak jsou odkázaní na ty zkušenější nebo znalejší: Ale opět, je to individuální věc. Proto znovu a pro pomalejší. VYZKOUŠEJTE SI TO PŔED NÁKUPEM a pak se rozhodněte.

Pošta
chphoto . 25.03.2020 08:10:13 . . info
zdzd (25.03.2020 07:15:17): OK, díky za snahu. Napíšu přímo do JETI, oni zase po týdnu odpoví (jako minule), ale jestli to bude k něčemu, to netuším.

Pošta
vlada . 25.03.2020 08:07:17 . . info
dokken (24.03.2020 18:20:53): No me se libi jak se někdo za něco odsuzuje a vzapeti se udala to same smajl.

Uz jsem sem někam dával link Pavla Marka s porovnáním vysílačů které létal na F3x.

Mozna jedna drobnost - pokud mam radio s predefinovyma funkcemi, tak mi muze někdo snadněji poradit, než když mam absolutní volnost ve všem.

Jinak několik kamarádů OpenTX mají a programování zbylo na mne ( oni si nechávali naprogramovat i jednoduchého Hitech smajl ) a přiznám se, ze jsem z toho uplne na vetvi nebyl.
Ono to totiz nejde jenom o to, to podle nějakého návodu "nacvakat", ale "hluboce" pochopit.

Jinak kytaru uz mam - uvazuju o klavíru smajl.

Pošta
xpetr . 25.03.2020 08:00:16 . . info
Staš (25.03.2020 07:36:00): Přesně tak, navíc už prakticky nemodelaří a vytahují problémy, co byly aktuální před deseti léty....kostlivci! smajl

Pošta
lv . 25.03.2020 07:50:43 . . www . info
Staš (25.03.2020 07:36:00):Vyzkoušejte raději RC MANII .
Tam je to úplne rovnaké. Jediný rozdiel je v tom, že tam radia tí, čo sa včera pýtali.

Pošta
Staš . 25.03.2020 07:36:00 . . www . info
pekum (22.03.2020 09:41:14):
Zdravím. Tak diskuze jako vždy. Výměna názorů mezi několika lidmi, kteří se asi dost nudí. Jsou to pořád stejní lidé a ta diskuze je o všem možném, jen ne o tématu.
Tak je to tady pořád. Vyzkoušejte raději RC MANII .

Pošta
zdzd . 25.03.2020 07:15:17 . . www . info
chphoto (24.03.2020 21:34:45): Tak bohužel, fotky DUPLEX R8, R6 nemám.

Srovnávali jsme to tehdy na diskusi, Já dával futabu, někdo jiný duplex. A odkazy na fotky už nechodí. Bylo to v tomto vlákně.

http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=39&t=22739

Pošta
JIO . 24.03.2020 21:36:08 . . info
dzordzik (24.03.2020 21:20:19): Jinak řečeno, na základě nepříliš povedeného pokusu, či spíše z neznalosti, absolutní odsudek.

Zajímavý závěr.

Pošta
chphoto . 24.03.2020 21:34:45 . . info
zdzd (24.03.2020 19:53:02): No uvidím, sice se mi nechce úplně "obětovat" Goblina 570 na pokusy, ale furt je to lepší než pohřbít 700 nebo 800. A právě i proto zjišťuji informace. Protože nakonec po dlouhém hledání se mi oklikou povedlo dostat telemetrii z Kontroniku prakticky libovolně do jakéhokoli systému (ne jen to co má Kontronik přímo pro JETI, Futabu, Multiplex a tuším i Graupnera - Kontronik Telme). No a to co jsem našel (JLog) umí telemetrii poslat i na FrSky. Takže v tuto chvíli se vážně rozhoduju, jestli se na celý "pokus" s JETI nevyprdnout a nelítat s FrSky když celej minulej rok jsem na techniku s FrSky nespadnul a co jsem spadnul byly jen a jen ruce.

Pošta
dokken . 24.03.2020 21:33:31 . . info
dzordzik (24.03.2020 21:20:19):
nemusíš se v ničem nimrat
wizard se spustí aut. při založení nového modelu
a je tomu tak už přes 5 roků

Pošta
dzordzik . 24.03.2020 21:20:19 . . info
dokken (24.03.2020 21:13:24):
Protože máš evidentně problém s pochopením psaného textu, tak ti zjednodušeně řečeno sděluji, že to rádio, které jsem tehdy programoval tento script neobsahovalo. Kde bylo kupované netuším a je mi to jedno. Tímto debatu k nejlepšímu programovacímu systému do modelářských rádií končím. Co jsem tazateli chtěl poradit, to jsem napsal. Co a jestli vůbec si z toho vezme je na něm. Chápu, že rada od tebe je koupit si rádio a pak se nimrat ve wizardech a lua scriptech, ideálně té správné release a data uvedení.

Pošta
dokken . 24.03.2020 21:13:24 . . info
dzordzik (24.03.2020 20:40:00):
LUA script wizard měl release jako samost.soucast zacatkem 2014 a Urbánek ho počeštil a dávali ho tam jako bonus.
Hned potom už byl LUA wizard součástí contentu SD karty. Konkretně od verze 2.0.3 - release červen 2014 je automaticky Wizard ve scriptech..
5 1/2roku!..
tak nevím co mi tady sděluješ ))

|
© 2010 Ludvík Novotný