no-banner
|

Pošta
dokken . 02.07.2020 17:54:37 . . info
předchozí vlákno-strom
Re: Zkušenosti FrSKY
dzordzik (30.06.2020 18:39:11):
A přijde na mojehobby pro rozumy smajl

Pošta
psisko . 01.07.2020 07:48:33 . . info
předchozí vlákno-strom
graup15 (30.06.2020 12:01:07): hm, ale na to se nikdo neptal..... smajl

Pošta
graup15 . 30.06.2020 20:08:32 . . www . info
předchozí vlákno-strom
dzordzik (30.06.2020 18:39:11):
No to lidi přeceňuješ, oni zase tak moc nepřemýšlejí,...čučí hlavně na cenu.

Pošta
dzordzik . 30.06.2020 18:39:11 . . info
předchozí vlákno-strom
graup15 (30.06.2020 12:01:07):
Podívej se v jakém vlákně jsme .. Možná pro tazatele, který přemýšlí, jestli je tento systém pro něj ten pravý?

Pošta
JIO . 30.06.2020 14:03:41 . . info
předchozí vlákno-strom
graup15 (30.06.2020 12:01:07): Pro koho je to zasadni?
Pro všechny, kdo nepoužívají FrSky a další klony pro OTX. smajl

Pošta
graup15 . 30.06.2020 12:01:07 . . www . info
předchozí vlákno-strom
dzordzik (29.06.2020 19:30:03):
Pro koho je to zasadni?
Ja napr ty sracky od frsky nepouzivam a tyhle problemy naprosto neznam.

Pošta
dzordzik . 29.06.2020 19:30:03 . . info
předchozí vlákno-strom
pekum (26.03.2020 08:49:25):
Nevšiml jsem si, že by to tady zaznělo a přitom je to zásadní.

http://www.kolmanl.info/index.php?show=r9m#R9_TRA1

Pošta
bida mince . 26.03.2020 17:38:34 . . www . info
předchozí vlákno-strom
lv (26.03.2020 13:01:24): souhlasím...jen se zavěsím,lítám si pro radost,žádné soutěže...zapnu si rádio a pokud ho intuitivně nenastavím co v danou chvíli potřebuji tak ho odkládám a jdu hledat jiné...rozuměj pro mne jednodušší...prudy u videí,návody,mne opravdu neberou...na to je muj čas opravdu drahý...

Pošta
dzordzik . 26.03.2020 15:43:50 . . info
předchozí vlákno-strom
lv (26.03.2020 13:01:24):
Máš recht strycu.

Pošta
lv . 26.03.2020 13:01:24 . . www . info
předchozí vlákno-strom
dokken (26.03.2020 12:45:24): Nejde o závody, ale o User frendly programovanie. Ale ak niekoho baví sedieť pri PC a tam pípať model, prosím.

Pošta
Marian_R . 26.03.2020 12:58:57 . . www . info
předchozí vlákno-strom
dokken (26.03.2020 12:45:24):
Ano, v závodu v rychlosti programování by to OTX možná projel.
Ale upřímně...v tom jsou závody někde?

O tom to je. Nie každý považuje čas strávený programovaním vysielača za príjemnú zábavu.

Pošta
dokken . 26.03.2020 12:45:24 . . info
předchozí vlákno-strom
dzordzik (26.03.2020 12:14:49):
můj poslední post
Ano, v závodu v rychlosti programování by to OTX možná projel.
Ale upřímně...v tom jsou závody někde?
A už se to tu rešilo x-krát.
Langsam aber gut, aneb všeliké to kvaltování tolika pro hovada dobré jest. J.A.K.

Pošta
JIO . 26.03.2020 12:41:43 . . info
předchozí vlákno-strom
dzordzik (26.03.2020 12:30:18): Četl. Ale později je u mnoha lidí nikdy nebo za x let. A o tom to je. Když ještě sám pořádně neví co chce (a z otázek to tak nějak lze dovodit), tak cpát do začátku desítky tisíc za RC, je blbost.

Mimo to, jak píše i graup, velká část lidí i větší modely drží na páčkách a nevymýšlí hned atomovou elektrárnu. A i v případě, že by přece jen chtěl tu elektrárnu, tak OTX dává možnost i toto pořešit. A teprve pak pokud do toho spadne na plný úvazek, řešit co dál. Zejména, když se i trh s RC může za pár let posunout mnohem dál.

Pošta
dzordzik . 26.03.2020 12:30:18 . . info
předchozí vlákno-strom
JIO (26.03.2020 11:02:29):
Četl si vůbec dotaz tazatele, kterým ta debata začala? Hned na začátku napsal, že chce později létat i větší benzínový akrobat. A v něm je 8-12 serv naprosto běžně. běžně se na nich létají 2-3 úrovně výchylek, x mixů, x letových režimů. Ono je jedno, jestli to ve finále je koště nebo akrobat. Pokud to má létat nějak rozumně a ne jak hozené vidle, tak se tomu člověk dřív nebo později neubrání.

A pokud by sis přečetl jeho dotaz, tak on nezačíná, létá už nějakou dobu s Futabou a jenom chce vyměnit rádio za modernější a to úměrně k tomu co chce létat s tím, že se nebrání koupi létaného rádia.

Takže ano, trochu soudnosti ale taky trochu číst dotaz než začneš odpovídat.

Pošta
MomoBrut . 26.03.2020 12:30:05 . . www . info
předchozí vlákno-strom
Fifa (26.03.2020 12:17:10): Myslím, že do prdele směřuje celá diskuse na MH, hloubka zanoření do tmy jen narůstá. Tady jde už jen o ty kliky myši, o nic jiného, i když se tu pišou hovadiny, admini nefungují, bordel je tu ...

Pošta
Fifa . 26.03.2020 12:17:10 . . info
předchozí vlákno-strom
dokken (26.03.2020 12:09:01): dokken, dzordzik, momobrut, graup15, lv.... bezte uz s tim pomerovanim pindiku nekam do prdele

Pošta
dzordzik . 26.03.2020 12:14:49 . . info
předchozí vlákno-strom
dokken (26.03.2020 08:37:53):
Mystifikátor jsi tady ty. Ono totiž programování jakéhokoli složitějšího modelu vůbec není o tom, že jenom přiřadíš páčky k funkcím a servům. Naopak, to podstatně složitější začíná až potom a v tom to makro o kterém tady pořád točíš ty nijak nepomůže. Ještě chvilku mě budeš točit a vytáhnu ze skříně starého Graupnera, ty nejnovější OpenTX zázrak, který soudě dle tvých příspěvků dobře znáš a můžeme si dát závody. Jenom pak nebreč.

Pošta
graup15 . 26.03.2020 12:14:15 . . www . info
předchozí vlákno-strom
JIO (26.03.2020 11:02:29):
Chlapi přestaňte blbnout!!
80% lidí nepotřebuje kýbl letových režimů, i když budou mít rádio za 50 litrů, stejně to napípají na nějaký základ a s tím budou spokojeně létat.
Né všichni jsou nadšenci kteří zkoumají nuance letu a jsou vůbec schopni díky pokročilým nastavením to vylepšovat.
Pro zakladatele vlákna bude naprosto stačit ten Frsky vysílač. Obzvlášť v dnešní době,kdy není dobré vyhazovat tisíce za hračky (teda pokud není několika násobný milionář)
Mimochodem, když zalítávám model F3X , vůbec žádné režimy, mixy a pod nemám nastavené. Prostě klidně bych to zalítal i šunkou za 2 litry z číny. A na 100% by to většina vůbec nepoznala.
Tak se na tuhle nesmyslnou diskuzi klidně vyserte.

Až tu bude vlákno ve znění...mám model za 60 litrů, naprosto perfektně ovládám kinematiku letu a s ním spojené nuance, potřebuji 50 telemetrických udajů, nemám finanční omezení...co mi doporučíte. Můžeme se začít přetahovat o to co je lepší.
Ale v tomto případě (tohoto vlákna, jsou to fakt nesmyslné pindy)

Pošta
dokken . 26.03.2020 12:09:01 . . info
předchozí vlákno-strom
MomoBrut (26.03.2020 10:14:22):
Protože jsi žřejmě pomalejší nebo línej a čteš jen to poslední tak spešl pro tebe.
To napípání přes wizard je jen nutnej základ. Až potom se ladí smysly, endpointy, expa, offsety, mixy, telem. etc...tak jako na všech ostatních rádiích. Nebo mi snad cheš tvrdit, že to děláš jinak? )) Vy se chytněte s graupnerem15 za ruku a běžte si pastovat coradí grafy letů střemhlav na kinderrcmanii, tam nad váma budou slintat.
Operovat tady s 12k akrobatem, který má serva zdvojený je už taková legrace na kterou nemá cenu reagovat. Přesně jak píše LV a to mě převážně sere..pípání F3X koštěte je něco jinýho..ty ponětí ))

Pošta
A N Lodygin . 26.03.2020 11:34:26 . . www . info
předchozí vlákno-strom
dub (26.03.2020 09:55:14): jo, to mě taky maximálně pobavilo. Dost dobrý.

Pošta
MomoBrut . 26.03.2020 11:30:48 . . www . info
předchozí vlákno-strom
lv (26.03.2020 10:47:18): To hodně záleží na tom, co tam programuješ a v kolika režimech. Ve větroni mám taky 6 serv s plnou mechanizací a 4 režimy s přepínáním na plynu. Vyladění akrobata je podle mne náročnější. Ale to je debata opravdu někam jinam.

Pošta
JIO . 26.03.2020 11:02:29 . . info
předchozí vlákno-strom
lv (26.03.2020 10:47:18): Ano, každý, kdo začíná modelařit a poohlíží se po nějakém RC začíná s 12servovým modelel nebo s F3X-F5X.

Trošku soudnosti by to chtělo.

Pošta
lv . 26.03.2020 10:47:18 . . www . info
předchozí vlákno-strom
MomoBrut (26.03.2020 10:14:22): Tak programovat akrobata, kterého měl Dzordzik na mysli, je tak trochu něco jiného, než programovat Betu pro zelenáče.
A to taký 12servový akrobat je ešte labutia pieseň oproti 6 servovému F3X-F5X vetroňu.

Pošta
graup15 . 26.03.2020 10:34:52 . . www . info
předchozí vlákno-strom
MomoBrut (26.03.2020 10:14:22):
Ze s nim ztracis cas... Se ti divim.
A ty Rimrova videa pro gumoprdky se 4 servama, nebo tragicky letajici tisknuty eroplan... smajl smajl
Ale at si lita kazdy s cim chce. Nechapu tu diskuzi o nicem.
Myslim ze ted bude pro tazatele si koupit levne Frsky... Sluzbu to udela. A kdyz nebude vyhovovat tak to proste vyhodi.

Pošta
MomoBrut . 26.03.2020 10:14:22 . . www . info
předchozí vlákno-strom
dokken (26.03.2020 08:37:53): Tak programovat akrobata, kterého měl Dzordzik na mysli, je tak trochu něco jiného, než programovat Betu pro zelenáče. Ty seš takovej jouda, to je děs. Nechápu, proč reaguješ na něco, o čem nemáš ani ponětí.

Pošta
dub . 26.03.2020 09:55:14 . . www . info
předchozí vlákno-strom
dokken (26.03.2020 08:37:53): No koukal jsem na to video a jestli jsem dobře viděl, tak RIMR měl na sobě kšandy od jeťáků. To jen tak pro pobavení , když už je ta karanténa smajl

Pošta
chphoto . 26.03.2020 09:16:20 . . info
předchozí vlákno-strom
pekum (26.03.2020 08:49:25): A já se pokusím odpovědět, protože alespoň na body 1 a 2 mohu něco říci :

1) Co se týče telemetri, tak já už mám nějakou telemetrii prakticky v každěm modelu. Nejrozšířenější u mě je hlídaní pohoných akumulátorů, tedy jakýsi proudový senzor, který mi je schopen ve vysílači "odkecat" spotřebovanou kapacitu, proudové odběry a podobně. Bez tohoto už ani vysílačku nechci. Ale telemetrie s patřičnými senzory se dá používat na mnoho dalších věcí. S GPS modulem to je v podstatě poloha modelu, ale co je lepší, že si lze nastavit geofence, tedy například když budu 285m od sebe, že mi vysílačka řekne, že jsem daleko, nebo ve 400m nad terénem mi řekne, že jsem vysoko. A pak už juen záleží na tom, co si k tomu člověk (v případě OpenTX) doprogramuje a například si může nastavit funkci, že při překročení kapacity nepůjde spustit motor naplno, nebo u rychlosti, že letí příliš rychle nebo pomalu. Ale i z praktického hlediska se telemetrie hodí k tomu, abych třeba viděl otáčky motoru, teploty a tak. Protože ve vzduchu je to vždy trochu jinak než na zemi.
2) Spolehlivost FrSky je, to se tu řeklo mnohokrát, co se týče vyzářeného výkonu, tak to je trochu jinak. Pokud bude člověk užívat firmware EU LBT, tak tam jsou striktně dané regule a je to v pořádku (když pominu nějaké odchylky, ale určitě to není tak, že když je povoleno 100mW, že vysílač jede 500mW)´. Ale u FrSky je samozřejmě mořnost nahrát si do vysílačky i firmware, který nebude tušit, že není v Číně nebo Americe a tam s těmi výkony to je jinak. Ale při použití "správné" verze se není čeho bát. A pokud vysílačku koupíš v ČR, bude mít firmware EU LBT. Problém je, když třeba přijémače koupíš v zahraničí, tam si pak LBT firmware musíš nahrát sám. Opět při koupi v ČR nemusíš řešit, je tam LBT.
3) Výběr je zcela na Tobě, tam nebudu radit vůbec nic.
4) Kam se budou posouvat protokoly a podobně, to asi neví nikdo. Pokud ale mám zhodnotit "kontinuálnost" protokolů, tak snad vššechny výše zmíněné elternativy už něco v posledních letech měnili (FrSky teď uvídí ACESS protokol nebo jak se to jmenuje, Futaba měla FASST, pak FASSTest) takže tam vývoj probíhá a stejně bude většinou platit, že co výrobce, to "svůj" systém a případní vylepšení.
5) Kecy na závěr jsou zde už pravidlem, že se to vždy zvrhne v něco jiného. Ale zase se alespoň člověk někdy pobaví.....

Pokud by byly nějaké dotazy, klidně i SZ.

Pošta
pekum . 26.03.2020 08:49:25 . . info
předchozí vlákno-strom
pekum (22.03.2020 09:41:14):
Pokusím se to nějak shrnout ...

Za prvé děkuji všem, kteří mi nějak odpověděli, mám z toho pro sebe i vás ještě pár úkolů.

1 - TELEMETRIE
Uvědomil jsem si, že zatím nechápu přesně k čemu to je, resp. jak to prakticky využít. Myslel jsem si, že je to jen taková hračka, ale když čtu příspěvek od dzorzika jak mu telemetrie zachránila model za 200k, chápu že nic nechápu. Telemetrie umí poslat do vysílače něco jako umělý horizont, směr letu, rychlost, výšku? Bez toho nevím jak bych model dovedl k sobě.

Můžete mi prosím poslat nějaký odkaz kde jsou praktické aplikace telemetrie?

2 - SPOLEHLIVOST FrSKY
Zaznamenal jsem tady jedinou špatnou zkušenost, F5J (což jsou 4metrové elektry) 400 m horizontálně daleko nízko nad zemí. To je dle mě extrémní aplikace
a takhle daleko bych 2m model již dávno neviděl. Ano 400 metrů vysoko proti obloze to není problém vidět a řídit. Vadí mi jiná poznámka a to je skutečný vysílací výkon. Nerad bych někde platil pokutu za nedodržení předpisů.

Chápu to tak, že spolehlivost FrSKY je v zásadě (pro mě) ok.

3 - CO VYBRAT
Rozhodnu se podle toho, jestli zvolím telemetrii nebo ne.

Pokud bez telemetrie, bude to FX-30 bazarová, na pár let to vydrží a celkové vybavení (Tx, 2xRx, nabíječ, kufr, pult, popruhy) bude tak 8k. Celkem už chápu proč se toho lidi zbavují za tak směšné peníze. Mimochodem za takovou cenu jsem v devadesátkách neměl ani FC-16

A další parametr je výše investice a to kolik to bude si nechám ještě projít hlavou, hlavně v souvislosti s vývojem ekonomiky, jaké budou prognózy a tak. Přeci jen jsou věci zbytné a NEzbytné.

V případě, že jen "málo", tak FrSKY Taranis-E a v případě, že obětuji nějakých 30-40k, tak bych vzal Futabu s telemetrií, něco jako FX-36, jestli vůbec něco takového budou vyrábět. Mám s Futabou jen ty nejlepší zkušenosti.

4 - VYSÍLACÍ PROTOKOLY
Zajímá mě jaké jsou dnes aktuuální vysílací frekvence a protokoly, resp. jejich budoucnost pro modelařinu. Přeci jen mám před sebou ještě tak (doufám) 30 let modelařiny, tak vybírám na dlouhou dobu.

Máte to někdo nějak přehledně shrnuté? Přeci to musí existovat, už jen pro to aby firmy mohly vyvíjet smysluplné věci.

4 - KECY NA ZÁVĚR
Původně jsem snil o DC-16II, zálohovaný přenos, CNC frézované tělo, určitě nejhezčí Tx co jsem kdy viděl. Upřímně, nečekal jsem tolik negativních zkušeností s JETI. Snad se jim to podaří do budoucna nějak vyřešit. Takže JETI v tuto chvíli ne. Ještě k té podpoře českých firem. Jsou předměty krátkodobé spotřeby a té dlouhodobé. Jasně jogurt, nebo pivo si koupím vždy české, případně si zítra vyberu jiné české. Ale co 2. extrém, třeba auto které kupuji za své peníze (ne firemní) a na dlouho. Tam už to beru jinak. A Tx chci buď na dlouho a nebo levně.

Ještě jednou díky všem

Pošta
dokken . 26.03.2020 08:37:53 . . info
předchozí vlákno-strom
dzordzik (25.03.2020 18:05:32):
Mě stačilo jednou programovat akrobata s více let. režimy na nějakém TX s Open TX systémem. Byl to jeden z nejhorších zážitků při programování vysílače za celý můj modelářský život a rozhodně vím, že bych to už nikdy nechtěl opakovat.

Na tomhle se pořád točíš.
5 let to už není pravda viz můj příspěvek níže s videem ..again:

kdo nezvládne to co na videu, měl by si třeba koupit ryb. prut nebo kytaru https://youtu.be/Ij2GI0lRHto?t=79

Přestaň lidi mystifikovat!

Pošta
dzordzik . 25.03.2020 18:05:32 . . info
předchozí vlákno-strom
dokken (25.03.2020 11:44:15):
Sorry pane neomylný, ale to že tobě něco vyhovuje a chválíš to není žádný argument. Vadí ti snad něco na tom, že doporučuju, aby si každý TX před nákupem vyzkoušel a až pak se rozhodl? Pokud bys byl prodejce těchto rádií, tak bych pochopil, že ti šlapu na kuří oko, ale takto? evidentně nejsem sám, komu ten systém zrovna nevoní. Nebo jsme všichni, kterým to nevyhovuje blbci? Pokud sis toho ráčil všimnout, neměl jsem problém uznat, že ten systém má, když už nic jiného, tak minimálně velmi dobrý a možná i nejlepší dosah na trhu. Pokud je něco dobré, nemám to problém pochválit.

|
© 2010 Ludvík Novotný