no-banner
|

Pošta
petrs . 16.01.2002 09:05:31 . . www . info
předchozí vlákno-filtr vlákno-strom
Re: MT do FMS
Toro 300 je tady

Pošta
johnik . 16.01.2002 08:56:01 . . www . info
vlákno-filtr vlákno-strom
FMS aircrafts
http://www.rc-sim.de/downloads/html/fmsflugzeuge.htm
Zde je celkem dost letadel do FMS(asi 50?).Je zde asi 10 stránek, musíte listovat pomocí linku VOR(lze snadno přehlédnout).

Pošta
hil . 15.01.2002 15:30:11 . . info
hil | 03.11.2001 22:42:25 | e-mail | Letecké simulátory
tady je odkaz, jmenuje se tuším Zagi.

Pošta
hil . 15.01.2002 15:28:18 . . info
Potkal jsem, dej si vyhledat v této diskusi.

Pošta
dj_tee_ace . 15.01.2002 15:17:59 . . www . info
A naco vzdyt minitornado i toro jsou vlastne simulator smajl

Pošta
E-Ryc . 15.01.2002 15:15:22 . . info
MT do FMS
Nepotkali jste nokdo model Minitornada/Tora do FMS?
Dik

Pošta
hil . 14.01.2002 19:09:19 . . info
Re: Interface FMS
Tady bys to měl najít: http://www.fedingas.lt/hdw/mnu_connector.htm

Pošta
Kolbiš . 14.01.2002 11:06:19 . . www . info
Re: FMS Beta 6 a F28
FC-28 jede s FMS naprosto v pohodě. Na vysílači nemusí být nastovováno nic, pouze nesmí jet v modulaci PCM. Co používáš za operační systém? Ty FC-18/16 jely i na tom počítači na kterém nejede ta FC-28?.

Pošta
hil . 14.01.2002 10:58:53 . . info
Re: FMS Beta 6 a F28
Mě běží FC28 normálně se stejným kabelem jako Hitec Flash 5.Žádné nastavování, jenom připojit a jedeš. Jen mě napadlo, nemáš přepnuto na PCM?
Vyráběl ho Fík, snad ti sdělí více (má taky 28).

Pošta
Fík . 09.01.2002 09:19:17 . . info
Re: Simulátor Pre Flight
Také jsem to stáhl a nainstaloval. Pokud jde o ovládání Joystickem, tak to vypadá, že ním půjdou ovládat pouze 2 osy - výškovka a křidýlka (joystick mám se 4-mi osami, ale směrovku a motor se mi na něj dostat nepodařilo). Pokud jde o letové vlastnosti, tak mi příjdou dost divné. Dokud se létá pod plynem akrobacie, tak to ještě jde, ale na volnoběh Pits plachtí líp než mnohý větroň a rychlost by se dala přirovnat spíš k Slow-Fly, než k akrobatu. Možná jsem ale něco přehlédl a půjde s tím něco udělat.

Pošta
petrs . 09.01.2002 08:51:51 . . www . info
Tak jsem to stáhnul a nainstaloval. Pre flight je možné ovládat i klávesnicí a joystickem, takže by to teoreticky mělo jít ovládat i převodníkem od Quattra. Večer doma vyzkouším a dám vědět

Pošta
Brvno . 09.01.2002 07:06:10 . . info
simulator ja free, ale interface je na objednavku :(

Pošta
Žut . 09.01.2002 01:32:38 . info
Simulátor Pre Flight
Na téhle Pre Flight adrese jsem objevil další RC simulátor zdarma. Zatím jsem jej nezkoušel, ale údajně umožňuje editovat spoustu parametrů modelu a umožňuje testování navrhovaných modelů.

Pošta
salik . 08.01.2002 10:52:37 . . www . info
Re: Aerofly for glide only
Mě běhalo AeroFly i na stařičké ATI RagePro - sice průměr tak kolem 15 fps, ale dalo se to. Problém byl ale donutit ovladače OpenGL aby najely do HW modu. Pokud se to nepodaří, může se stát (a ATIna to dělala s chutí), že naběhne bez upozornění do SW emulace se všemi důsledky (1 snímek za 10s). Příčina může být v nepodporovaném rozlišení a barevné hloubce. OpenGL nemusí umět všechny mody jako D3D

Pošta
zd . 08.01.2002 10:23:49 . info
Re:Aerofly
S editací letedal v RealFlight to není tak žhavé. Změníš letové parametry modelu, ale ne jeho vizáž. Mustang bude pořád Mustang! Aspoň v základním RealFlight je to tak. DeLuxe neznám.

Pošta
pjurda . 08.01.2002 10:23:46 . . info
MC16/20
Poradí někdo zapojení konektoru v MC16/20, nebo kde je nějaký odkaz?
Dík

Pošta
johnik . 08.01.2002 10:02:36 . . www . info
A nevíš náhodou kde se to dá stáhnout?Nebo pukud bys měl zájem o Realflight neby Aeroflight tak bysmese mohli nějak dohodnout, co ty na to smajl

Pošta
dj_tee_ace . 08.01.2002 09:08:17 . . www . info
RC Simulator od Ripmaxu mam v te zakladni verzi a muj verdikt je spise games ke se lita z RC nez Plnokrevny simulator. Otazkou je jak vypada ta profi verze. (Demo se mi zdalo lepsi...)

Pošta
johnik . 08.01.2002 08:50:26 . . www . info
Re:Aerofly
Tak to je opravdu divný.Zkoušel jsem Aerofly na třech počítačích, všechny měly grafiku N-Vidia(TNT2,Ge-Force2), operační systémy Win98, Win2000, Win XP a všude se to chovalo naprosto stejně.Až když jsem propojil TNT2 s 3dfx(pod Win98), tak to chodilo plynule a grafika vypadala slušně.Tak to je teda záhada.Že bych si postavil komp specielně na Aerofly? smajl
Ten Ripmax vypadá sice komerčně, ale má velice pěknou grafiku, m ožnost přepínání mnoha pohledů (i když k simulaci by se měl používat jen ten za země) ale nejvíc mě překvapila reálnost poškození.Stačí jen zavadit křídlem o sloup a letadlo se opravdu chová jak ve skutečnosti.Zatím asi nejlepší vlastnisti poškozování které jsem u RC simulátorů viděl.
Včera jsem přišel v Realflight na super věc(ale na to už určitě přišel každej kdo na tom lítá), a to je editace letadel.Můžu si vybrat motor asi z 10 druhů, profil křídla, počet serv, přiřazení kanálů na jednotlivý serva atd.To je fkt hodně dobrý.Kdyby se skloubily přednisti všech těchto similátorů, vznikl by asi hodně dobrej kousek.

Pošta
Log1ck . 07.01.2002 17:54:00 . . info
Mel sem taky demo toho simulatoru od Ripmaxu, ale zda se mi takovy moc komercni, a hlavne ty mista kde se tam lita a jak mi pripada uplne divny. V plny sem videl screenshoty ze clovek lita na naky balonky, nebo co... muj nazor je ze FMS je lepsi, vic modelarsky.

Pošta
vito . 07.01.2002 17:01:20 . . www . info
Re: nefunkční převodník
jirma: Pokud je ti to jasné, tak to nepiš špatně, netřeba někoho mást.
Jeden bod země - možná by jsi se divil, jak je to s tím rizikem.

Pošta
Fík . 07.01.2002 16:04:36 . . info
Mě jede Aerofly na nějaké Ge-Force2MX úplně bez problémů (na dvou různých počítačích)a jelo i na staré STB128. Vše Win98. Hledal bych problém někde jinde.

Pošta
zapa . 07.01.2002 15:30:57 . . www . info
... to se mi nezda. Me to jelo na S3 Savage 4 jako fik (pres Direct X 8.0 & win98) - textury, velka krajina ... (Ucil jsem se na tom litat mixery)

S Ge2 by to melo jet minimalne stejne ...

Pošta
johnik . 07.01.2002 15:06:02 . . www . info
Aerofly for glide only
Aerofly je pěknej šmejd.Funguje to jenom pod glide, takže solidně si zalítaj jenom ty, co maj 3dfx.Já mám Ge-Force2MX a Aerofly se mi trhá jako blázen, kdežto na starý 4megový fixce jede jak po másle.A to na homesite a všude jinde píšou že to beží na čemkoliv co podporuje Open-GL.Pche, to je pěknej kec a nikdo tomu nevěřte.Radši si zalítejte na bezkonkurenčnim FMS nebo (un)RealFlight smajl
PS:zajímaly by mě vaše názory na RC Simulator od Ripmaxu( ke stažení myslím že na Tiscali, ale jen demo)

Pošta
jirma . 07.01.2002 14:43:49 . . www . info
To: Vito
To je mi jasné. Ale při spojení pouze v jednom bodě a nejlépe při spojení zemí je vždy nebezpečí vnesení cizího napětí menší, i když samozřejmě existují dále kapacitní, event. indukční vazby. Kondenzátor též nemám bezpečnostní na x kV.

Pošta
Fík . 07.01.2002 11:39:27 . . info
To: jirma
Gratuluju.
Já jsem postupoval opačným směrem. Odstranil jsem napájecí zdroj a udělal napájení převodníku z vysílače (FC-28).
Myslím, že si půjdu koupit RCR.

Pošta
vito . 06.01.2002 20:54:52 . . www . info
jirma: Galvanickým oddělením se myslí úplné elektrické oddělení, tudíž i země. Takové oddělení bývá obvykle indukční, nebo optické.

Pošta
jirma . 06.01.2002 18:35:24 . . www . info
To: Fík
Bingo! Po zmenšení odporu R2 na 2k7 převodník funguje! Udělal jsem současně úpravu na vstupu - oddělil jsem signál kondíkem a přidal napájecí odpor do báze T1. Vysílač je tak galvanicky oddělen od převodníku, a já jsem klidnější.
Zprovoznil jsem současně převodník na COM port dle RCR 1/2002. To je tedy paráda. Tak si představuji využití mikroprocesoru.

Pošta
VW . 04.01.2002 12:46:23 . . www . info
EF-2000
Je to tady pánové - příští týden od 7.1.2002 do 11.1.2002 jsem Vám plně k dispozici i se simulátorem a to od 7.00 do 15.00 zaručeně, v pondělí a úterý až do 19.00 a ostatní dny jedině po dohodě a to přímo na učilišti vedle Aera (mapa je na webu).

Máme týden otevřených dveří, takže jste zvání - přijeďte, pokecáme, polítáme, podíváte se na to, jak se u nás učí letečtí mechanici, mrknete se na naše modelářské dílny a pokud budete v 8.00 před Aerem, máte šanci se přifařit i k exkurzi po tomto výrobním závodě (budou tam rodiče samotní i rodiče s potenciálními žáky).

Pošta
Fík . 02.01.2002 13:35:12 . . info
To: jirma
Zkus si s tím odporem ještě pohrát, ale napřed odinstaluj všechny ovladače pro joysticky a pak si nainstaluj jen jeden (letecká páka, 2 tlačítka, ovladač rychlosti a zaškrtni kormidlo/pedály). Odinstalování a novou instalaci udělej i v případě že máš nainstalován jen jeden a právě tento ovladač. A pak si pohrej s tím odporem. S tím 10k mi chodily spolehlivě jen dvě osy. Celé to začalo chodit naopak po zmenšení odporu někam na 2k5. Proč mi to nechodí se 4k7 vůbec, nemám ponětí, ale komparátor napětí (AIN0, AIN1) se mi s tímhle odporem prostě nepřeklopí.

|
© 2010 Ludvík Novotný