no-banner
|

Pošta
Ládík_2 . 10.02.2017 09:19:32 . . info
předchozí vlákno-strom
Re: Simulátor Airbus A320 - zážitek
VW (06.01.2017 11:43:50): A začít brát služby za kolegy smajl)) Jen pozor na to brždění motorem smajl))) (Všechnopárty)

Pošta
VW . 06.01.2017 11:43:50 . . www . info
vlákno-strom
Simulátor Airbus A320 - zážitek
Snad to nevyzní jako reklama na flysim.cz - nemám s nimi nic společného a jen jsem dostal k narozeninám 2h letu na simulátoru. Jen si myslím, že by to leckoho tady mohlo zaujmout (byť to není RC simulátor, ale simulátor reálného letadla). Když mi žena v létě dala voucher na simulátor, hned 2x jsem se opotil - jednak stavíme a hned jsem viděl, co všechno by se za to dalo na stavbu koupit a pak jsem z oblasti kolem letadel a modelařiny vypadl a dlouho mi trvalo, než jsem se zbavil depresí z toho, že mi to prostě chybí, takže jsem hned viděl, jak se mi to vrátí.

V každém případě jsem tam zajel a pěkně si to užil. Volba toho, co chci na simulátoru dělat byla plně na mě, takže jsme se dohodli na základním zaškolení (kde co je), předstartovní přípravě od oživení, nakrmení palubního počítače letovým plánem, nahození pomocného agregátu, motorů až po zapnutí signálu "připoutejte se", odtažení, odrolování na dráhu a komplet start (až potud 30 minut pryč!) a pak po osahání za letu jedno letmé přistání za druhým plně na manuál jen s pomocí přístrojů. Autopilot se při tom používal celkem málo - abych si to na plno užil. Majitel je nadšenec a když viděl že mi to jde (nechci se moc chlubit, ale ani jedna havárie, což mě samotného docela překvapilo ;o), tak došlo i na 3 úspěšná přistání s reálným počasím (turbulence, silný čelní i boční vítr nutící přistávat v šikmé poloze a srovnat to až po doteku s dráhou). Poslední přistání bylo zakončeno odrolováním až k terminálům. Nevím nevím, ale možná si budu muset začít střádat na další rundu - je to celkem návyková záležitost.

|
© 2010 Ludvík Novotný