reklama
|
Pampi . 10.10.2020 22:32:21 . . info
vlákno-filtr

luma . 10.10.2020 23:37:58 . . info
předchozí vlákno-filtr
Re: Repas
Pampi (10.10.2020 22:32:21): Moc hezký. Nejlepší je, jak si tu kyselinu vyleje pod nohy a tančí v tom v těch žabkách.
Na vojenském letišti v Pardubicích, počátkem sedmdesátých let, byl civilní zaměstnanec v baterkárně a ten také ještě vyměňoval desky. To měly baterky články zalité asfaltem a spojené napovrchu. Na rozdíl od toho pakistánce, dělal plusový kontakt většího průměru.

geo . 11.10.2020 09:58:19 . . info
předchozí vlákno-filtr
luma (10.10.2020 23:37:58): To zaobchádzanie s kyselinou je neuveriteľné. Nehovoriac o tom ostatnom. Tiež pamätám výmenu vnútra "asfaltových" akumulátorov, predsa len v trochu iných podmienkach. Podobne zničujúce boli chrómovne, niklovne, kde mi s "úsmevom" ukazovali, koľko majú všetci dokopy zubov. Pracoval som v podniku, kde sa vyrábali aj brzdové obloženia do lietadiel z pravého azbestu. Pri rozvlákňovaní nebolo vidieť v celej dielni viac ako na 10 metrov.
A takto funguje ešte stále veľká časť sveta. Na druhej strane, cynicky povedané, to brzdí preľudnenie.
Naše kyvadlo, zdá sa mi, je vychýlené zase na druhú stranu.

Fifa . 11.10.2020 15:39:21 . . info
předchozí vlákno-filtr
geo (11.10.2020 09:58:19): S tim prelidnenim to neni tak jiste. Tam kde je kratsi zivotnost je zase rychlejsi obmena a zatim to tak vypada, ze rychlost obmeny vysledne cislo ovlivuje vice. Viz Evropa vz Afrika.
Je ale pravdou ze Evropa si sama zaridila problem protoze humanitarni pomoci dokazala zvetsit zivotnost, bez toho aby se snizila reprodukce a proporcialne zvysila produkce zakladnich zivotnich potreb.

luma . 12.10.2020 11:56:05 . . info
předchozí vlákno-filtr
geo (11.10.2020 09:58:19):To zaobchádzanie s kyselinou je neuveriteľné.
Už tenkrát měl u nás baterkář boty, zástěru, rukavice a plexištít. Staré desky se ukládaly do plastových beden a odvážely k likvidaci.
Asbest - kdysi jsem občas zajel k Nymburku, mám dojem, že se to jmenovalo "Asbestos Zvěřínek", kde mi dělali těsnění na atyp, či veterány. Respirátor, či rukavice tam nikdo nenosil.
Sám mám pár světlých flíčků na kůži nohou - šel jsem na dílně kolem autobusu, mechanik cosi kutil u baterek vysunutých v šuplíku, najednou BUM a už jsme běželi ven k hadici s vodou a pak do sprchy. Samozřejmě oblečení to nepřežilo.

|
© 2010 Ludvík Novotný