reklama

Sbach 342 2,2m elektro - pokus o výrobu pilota

19.12.2010, JIO, Komentáře (0)

Autor Miloš Zavadil (na diskuzi zami

zami: Původně jsem neměl úmysl to se vůbec dávat, ale když jsou Ty vánoce a je tady tak veselo.......... smajl tak aspoň pro pobavení.

Můj první záměr byl koupit polotovar pilota v měřítku 1.3 a ten dotvořit. Tak jak to dělám, pokud už musím mít v kabině pilota. (Nejsem příznivcem pilotů v modelech ale na soutěži je to vyžadováno....). Ovšem na nic vhodného jsem nenarazil.
Druhý záměr byl objednat výrobu u pana Kaplana. Při hledání kontaktu na něj jsem narazil za jeho články v periodiku RCM. I rozhodl jsem se, že to také vyzkouším. Bohužel, na výrobu touto technologií prostě nemám a znehodnotil jsem celkem dost XPS, než jsem to pochopil
Proto jsem se rozhodl zkusit pilota vyrobit technologií, která by mi vyhovovala více.Popřípadě aby bylo možno vyrobit pilota opakovaně..Pustil jsem se do toho, ale jestli nakonec bude výsledek uspokojivý, ukáže teprve čas. Ostatně, objednat zakázku u pana Kaplana, mám stále v záloze.
Prosím čtenáře o shovívavost. Nikdy jsem nic podobného nedělal.

náhled náhled náhled náhled náhled náhled

náhled náhled náhled náhled náhled

Ivos: Máš to pěkný! Pokud bys chtěl nějaký studijní materiál k panákům, tak doporučuji zde http://www.retroplane.net/modelage/index.htm

zami: Znám, znám.......
Díky.

rc pilot Jan: Na to, ze si to robil prvykrat, to nie je zle. Ak chces, a ak Ti este nevyschol material, tak mozes svojmu pilotovi trocha pomoct hlavne s nosom, bradou, uchom a licnymi kostami. Zvazil by som tiez robenie ocnej duhovky dierou, to urobis na zaver farbami.

náhled

zami: Super. Díky za inspiraci a navrhované korekce. Jak jsem psal, je to polotovar a budu na něm dále pracovat. Dobrušovat, tmelit, dotvářet.
Pokusím se o to podle Tvého návrhu.

Ještě malou poznámku. smajl Třeba s pusou jsem měl velké problémy. Chtěl jsem ji samozřejmě udělat zhruba tak, jak jsi namaloval, ale nebyl jsem toho prostě schopen. Nešlo to...

rc pilot Jan: Namodeluj platok hmoty pod nos tak, aby nebol uplne po peru. Potom linku tebou vytvorenej pery pridvihni k tomu platku a budes prekvapeny, ako ta pera narastie

Zba: paráda, prosím tě jak se jmenuje ta modelovací hmota z které jsi tavroval pilota?

zami: V obchodě (papírnictví) chtěj modelovací hmotu vytvrzující na vzduchu.

náhled náhled náhled náhled

zami: Rozhodl jsem se, že zkusím pro pilota i přilbu. Dělám na tom ale jen občas mezi pracemi na podvozku. Tmelím tmelem na opravu omítek Soudal. Výborně se to brousí.

náhled náhled náhled

rc pilot Jan: Minule som sa Ti snazil poradit pocitacovou upravou, tak aby si si nemyslel, ze som len teoretik. Dnes mi prisla modelovacia hmota, tak som zacal aj ja so svojim Kozedubom. Ty si ako pokrocil so svojim pilotom?

náhled náhled

zami: Mě bylo hned jasné, že nejsi teoretik. Ale na to, co tady ukazuješ je už asi potřeba hodně talentu. Spadla mi brada. Já toto prostě nechápu.
Máš to super........

Můj polotovar pilota je zatím odložen na skříni...... čeká na správný okamžik....

#?-:nbsp;

#?-:nbsp;

#?-:nbsp;

© 2010 Ludvík Novotný