reklama
|
|

zd 06.10.2005 RC modely Základy
Akumulátory tak nějak všeobecně.
Na už zaniklých stránkách www.Modelcentrum.cz byl článek o vlastnostech akumulátorů. Před třemi lety ho napsal Zdeněk Kubík, zde NOVFRA. Článek je sice dostupný na WayBackMachine http://web.archive.org/ , ovšem není jisté jak dlouho tam ještě bude. Vzhledem k tomu, že dotazy na toto téma se stále opakují, tak jsem jej pro jistotu zkopíroval i sem. NOVFRA jsem se na dovolení neptal, ale snad to nějak překousne. 8o)

Chci začít s RC modelem letadla.
V diskuzních fórech se stále opakují podobné dotazy leteckých modelářů - začátečníků. Nedalo mi to a sepsal jsem několik věcí, které mne v této souvislosti napadají.Není to nic světoborného, ale třeba to pár lidem pomůže.

zd 30.11.2004 RC modely Základy
Drobné zamyšlení před skokem do světa modelářů.
Při úvahách nad vstupem do světa modelářů je dobré zamyslet se i nad jinými věcmi než jen technickými - rádio, model, motor a podobně. Tento článek přibližuje další "slasti" modelářského života.

zd 29.11.2004 RC modely Základy
Základní pojmy z RC světa
Velmi často a opakovaně se setkávám s dotazy na významy termínů a principů používaných v RC soupravách. Zejména jde o modulaci AM/FM, kódování PPM/PCM, směšování SINGLE/DUAL. V tomto příspěvku se budu snažit tyto pojmy "polopaticky" vysvětlit. Předem prosím o shovívavost znalých, protože vzhledem k zaměření na úplně neznalé, bude popis poněkud neortodoxní.

© 2010 Ludvík Novotný