reklama
|

zd 20.07.2004 Pell-mell Ostatní
Jak diskutovat a jak se ptát.
Každá diskuse má své zvyklosti a pravidla. Občas se i zde stává, že někdo píše nesrozumitelnou hatmatilkou, jiný se dožaduje odpovědi na svůj dotaz jako by byla povinná a podobně. Kulturou diskuse se zabýval Eric Steven Raymond ve svém díle "Jak se správně ptát", které je k přečtení na http://www.stare.cz/otazky/ . Je z trochu jiného prostředí, ale určitě stojí za přečtení. Pro "nezkrotné" tazatele zde vyjímám několik myšlenek.

Modelář a digitální fotografie
Digitální fotografie je bezesporu fenoménem poslední doby. Modeláři patří mezi vysoce technicky zdatnou minoritu, které co do pokroku samozřejmě nehodlá zůstávat stranou. Digitální fotoaparát tedy patří k téměř již standardní výbavě podobně jako žhavení, nabíječka či vysílač. Mnozí modeláři tedy již digitální fotoaparát vlastní a další se jej chystají koupit. Ne každý má však představu co kupuje, pro jaký typ fotografie je ten který přístroj vhodný a jaké vlastnosti má od vybraného přístroje očekávat.

Mojehobby.cz - verze 2.0
Tak tu máme po delší době novou, druhou verzi internetových stránek Mojehobby.cz. Stránky jsou oproti původní podobě v mnoha směrech přelomové, nejde v žádném případě jen o výměnu kabátu. Jediné co zůstalo je diskuzní fórum (ono tu také vlastně ani nic jiného nebylo) a i to se dočkalo drobných změn. Důvodů proč jsem se rozhodl naprogramovat další verzi tohoto webu bylo hned několik, z toho tři byly celkem zásadní.

© 2010 Ludvík Novotný